Zuffa ostro walczy z piractwem gal na żywo

Według prezydenta UFC Dana White, Zuffa nadal pracuje nad powstrzymaniem tych ludzi, którzy zajmują się piractwem gal pay-per-view.

Obecnie Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Departament Sprawiedliwości zostały włączone do akcji wykrywania i zamykania nielegalnych transmisji online.

White uważa, że oglądanie gal oraz innych wydarzeń przez strony internetowe będzie w przyszłości jeszcze bardziej popularne dlatego chce powstrzymać nielegalne transmisje teraz, zanim stanie się to jeszcze bardziej powszechne.

W rozmowie dla MMAWeekly.com, Dana White mówił o tym dlaczego tak twardo walczy z piractwem.

„Musimy wziąć zdecydowane stanowisko w tej sprawie. Musisz zrozumieć, że te wszystkie rzeczy są zupełnie nowe. Nawet jeśli jakieś wielkie rzeczy dzieją się z muzyką w serwisie Napster, to jeśli ja wezmę twoją piosenkę i pozwolę ludziom ściągnąć tę piosenkę to nic się z nią nie stanie. Ludzie będą nadal chcieli słuchać tej piosenki, albumu czy cokolwiek by to było. Jeśli jednak transmisja z naszych gal zostanie skradziona przez nielegalne udostępnianie to będzie po wszystkim. Znasz wyniki walk a wydarzenie na żywo jest inne niż cokolwiek innego. Walczymy z tym ostro. Powiedziałem to kiedy ogłaszaliśmy tą sprawę i powiem to jeszcze raz, ludzie pójdą za to do więzienia.”

3 thoughts on “Zuffa ostro walczy z piractwem gal na żywo

  1. Dana nie ma wyjścia i musi tak mówić. Dla mnie cały ten hałas o pirackie transmisje jest sztuczny, bo jak ludzkość pokazała nie raz – wszystkie blokady da radę obejść.. no ale wiadomo, że część fanów się przestraszy i być może wykupi sobie pakiet Orange Sport (w PL) tudzież inne możliwe kanały dostępu do UFC live, ale czy to nie jest zbyt piękne (dla Dany) by bylo mozliwe? 🙂 czas pokaże.. sam jak narazie korzystam ze streamów na mma-..net, bo innego wyjścia nie mam. No chyba, że kupie specjalnie Orange %) w co raczej sam nie wierze. A co do PPV w PL – chyba narazie tylko KSW z Ipla działa w ten sposob, a o UFC możemy pomarzyć (choc przyznam że zapłaciłbym te 5-10zl żeby sobie szarpnać ufc live u siebie na tv). Bogu dzieki za SF na Eurosporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *