Znamy wstępnie datę walki Weidman vs Belfort

Znamy już wstępna datę planowanego pojedynku o pas mistrza wagi średniej UFC, pomiędzy obecnie panującym championem, Chrisem Weidmanem (11-0), a niegdysiejszym chwilowym mistrzem w wadze półciężkiej i dwukrotnym pretendentem do walki o pasy, Vitorem Belfortem (24-10). Do ich pojedynku ma dojść 24-ego maja na UFC 174, albo na gali, która odbędzie się w okolicach święta niepodległości, czyli 5-ego lipca.

Dla Weidmana będzie to druga obrona pasa, który wywalczył niespodziewanie nokautując na UFC 162 najlepszego zawodnika MMA w historii, Andersona Silvę. Później na UFC 168 w pamiętnym pojedynku Brazylijczyk złamał nogę, przez co nie mógł kontynuować pojedynku. Amerykański zapaśnik zaliczył występ nawet w finałach ADCC w Barcelonie, ale nie wiodło mu się najlepiej, przegrywając szybko z Vinny’m Magalhaesem, a w swojej kategorii ulegając rewelacyjnemu Andre Galvao.

Brazylijczyk odżył mając 35 lat stał się jednym z najgroźniejszych i najpopularniejszych zawodników na świecie. Wygrywając trzy ostatnie walki przed czasem i to w niezwykle imponujący sposób stał się ulubieńcem publiczności. Obrotówka na Rockholdzie, wysokie kopnięcie na głowę Bispinga, oraz ta sama noga lodująca na głowie Dana Hendersona sprawiły, że Brazylijczyk zasłużenie dostał szansę walki o pas największej organizacji MMA na świecie.

Do ich walki dojdzie najprawdopodobniej w maju, bowiem obecny champion marzy o wakacjach spędzonych z rodziną, bez żadnych obozów treningowych, diet i tym podobne. Sam Dana White powiedział, że to jest dobry pomysł i może przychyli się do propozycji zawodnika z Nowego Jorku.

6 thoughts on “Znamy wstępnie datę walki Weidman vs Belfort

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *