Znamy termin i pierwszych uczestników trzynastej gali KSW!

Już siódmego maja po raz kolejny można będzie zobaczyć występy zawodników MMA na najwyższym poziomie. Tym razem „Konfrontacja Sztuk Walki” odbędzie się na Śląsku, a konkretnie w katowickim Spodku, obiekcie, który w swojej historii gościł największe imprezy sportowe i kulturalne w naszym kraju. – Podczas dwunastej gali hala warszawskiego Torwaru pękała w szwach, a chętnych, którzy chcieli kupić bilety było dużo więcej niż miejsc. Zdecydowaliśmy się, że koleją galę KSW chcemy pokazać większej grupie sympatyków. Wybraliśmy Katowice – mówią Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, właściciele Federacji KSW.


Włodarze gwarantują maksymalną dawkę adrenaliy i przygotowali dla wszystkich fanów wszechstylowej walki wręcz dwa starcia wieczoru. W pierwszym z nich wystąpi Mamed Khalidov – najlepszy zawodnik wagi średniej w Polsce i w Europie i – miejmy nadzieję – zdobywca pasa japońskiej organizacji „Sengoku” (będzie walczyć o trofeum 7 marca – przyp. red.). Naturalizowany Czeczen po niespełna rocznej przerwie znów zaprezentuje się polskiej publiczności. Fighter „KSW Team” w tym pojedynku będzie bronić pasa międzynarodowego mistrza w kategorii do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów, który to wywalczył pokonując Daniela Acacio.
W drugiej walce zobaczymy najsilniejszego człowieka na świecie Mariusza Pudzianowskiego, który po udanym debiucie na dwunastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki” zamierza dopisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. – Wkrótce poinformujemy z kim zmierzą się obaj zawodnicy – wyznają właściciele KSW. – Jak tylko zakontraktujemy im przeciwników, będziemy informować o tym media – dodają.

Nie mniej ważne od walk wieczoru będą kolejne pojedynki o mistrzowskie pasy. W jednym z nich zobaczymy weterana KSW, doświadczonego fightera z Częstochowy Krzysztofa Kułaka, który skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Vitorem Nobregą. Przypomnijmy, że zawodnik z kraju kawy to ostatni triumfator turnieju organizowanego przez Naszą federację. Stawką walki Kułak vs. Nobrega będzie pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w kategorii wagowej do osiemdziesięciu pięciu kilogramów!
Kolejne interesujące starcie – znów o pas – to pojedynek w królewskiej kategorii. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych zawodników z turnieju wagi ciężkiej, który odbył się na poprzedniej imprezie w Warszawie. Po jednej stronie barykady mistrz świata zawodów uniwersyteckich w zapasach David Olivia z USA, a po drugiej posiadacz czarnego pasa w karate – Łotysz – Konstantin Gluhov.

Na tym nie koniec atrakcji majowego widowiska. Po rocznej przerwie powraca turniej w kategorii wagowej do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów. Ujawniamy na razie jednego fightera, który w nim wystąpi. Jest nim Jan Błachowicz, który w przeszłości wygrywał turniej tej kategorii wagowej (zwycięstwo na dziewiątej gali – przyp. red.).

Podsumowując. Trzynasta gala „Konfrontacji Sztuk Walki” odbędzie się siódmego maja w Katowicach. Zobaczymy dwie walki o tytuły międzynarodowych mistrzów Federacji KSW (Khalidov w kat. wag. -95kg, Kułak vs. Nobrega w kat. wag. -85kg). Drugą walkę Pudzianowskiego w formule MMA. Finał turnieju wagi ciężkiej pomiędzy Olivią i Gluhovem oraz nowy, ośmioosobowy turniej w kategorii wagowej do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów.

W maju na sympatyków dobrej wszechstylowej walki wręcz czekają nie lada emocje. Będzie to trzecia wielka impreza, jaką w ciągu dziesięciu miesięcy zorganizuje Federacja KSW. Dwie poprzednie ogłoszone zostały mianem „Gal Stulecia”. Jak zatem nazwać tą która przed nami?

konfrontacja.com

10 thoughts on “Znamy termin i pierwszych uczestników trzynastej gali KSW!

 1. mariusz sie sprzedal, dla niego duzo wazniejsza jest promocja niestety anizeli rozwoj w MMA.. Druga walka powinna byc juz bardziej wymagajaca a taka nie bedzie ze wzgledu na amatora sumo ktorego mu dali.. o.0

 2. patrząc na osiągnięcia Paczkówa a Najmana to Robert na prawdę ma się czym pochwalić

  co do biletów to zależy najtańsze za 25 zł gdzieś z końca sali, po 50 zł i wzwyż. Jeśli chcesz mieć dobre miejsce żeby wszystko ładnie obejrzeć to musisz wydać na bilet ze 100-150 zł. Za 250 zł są miejsca na płycie przy ringu. Zresztą o biletach będzie osobne info 🙂

 3. Fajnie zaprezentował się David Olivia, ciekaw jestem jego walki z łotyszem, a co do nazewnictwa- gala stulecia etc- to nasz próżniaczy 21wiek ma to do siebie,że wszystko wychwala w superlatywach,a za tym idą przyklaskujące media i ich przedstawiciele. Póki co, to trochę już walk widziałem i ciężko mi mówić o walce dziesięciolecia- przynajmniej na polskim gruncie.

 4. Cieszy powrót Janka, oby już wyleczył na dobre wszystkie kontuzje.

  Co do Mameda to będzie miał mało czasu na przygotowanie się
  7 marca Sengoku – 7 maj KSW, chociaż z drugiej strony jeśli do walki z Santiago przygotowywał się 3 tygodnie i wygrał bez problemu, to chyba nie mamy się czego obawiać.

  Myślę, że szykuje się dobra gala i chyba jak to jest w większości przypadków, będzie jeszcze lepsza od poprzedniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *