Zmiany w rankingu P4P UFC: Demetrious Johnson na pierwszym miejscu

Getty Images
Getty Images

Mistrzowie wag muszej oraz koguciej, Demetrious Johnson i Dominick Cruz zajęli dwa pierwsze miejsca w rankingu pound-for-pound UFC.

Jon Jones spadł teraz na #3 pozycję w rankingu ustępując na #1 miejscu Demetriousowi Johnsonowi oraz jedynemu zawodnikowi, który pokonał w UFC „Mighty Mouse”, Dominickowi Cruzowi, który zajmuje teraz #2 miejsce.

Swój debiut w rankingu zaliczył nowy mistrz wagi lekkiej Eddie Alvarez, który po pokonaniu Rafaela dos Anjosa zajmuje teraz #8 pozycję. Z kolei Rafael dos Anjos padł aż o osiem pozycji i zajmuje teraz odległe #13 miejsce w rankingu.

To, co ucieszy polskich fanów to awans mistrzyni wagi słomkowej Joanny Jędrzejczyk, która w walce rewanżowej ponownie pokonała Claudię Gadelhę i awansowała o trzy oczka zajmując aktualnie #9 miejsce w rankingu pound-for-pound.

Mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier i tymczasowy mistrz wagi piórkowej Jose Aldo po swoich ostatnich walkach na UFC 200 awansowali o jedną pozycję zajmując odpowiednio #6 i #7 miejsce.

Jeśli chodzi o rankingi w poszczególnych kategoriach, to Brock Lesnar po zwycięstwie z Markiem Huntem zadebiutował w rankingu wagi ciężkiej na #8 pozycji natomiast Mark Hunt spadł o jedno oczko na miejsce #9.

W wadze średniej Gegard Mousasi awansował o jedną pozycję na miejsce #7 natomiast Kevin Gastelum w rankingu wagi półśredniej awansował aż o sześć pozycji zajmując #6 miejsce po tym jak pokonał John’ego Hendricksa notującego spadek o dwie pozycje i zajmującego aktualnie #8 miejsce.

W rankingu wagi lekkiej, ale także w UFC zadebiutował były mistrz Bellatora Will Brooks, który po wygraniu z Rossem Pearsonem zajmuje #12 pozycję.

7 thoughts on “Zmiany w rankingu P4P UFC: Demetrious Johnson na pierwszym miejscu

  1. Gòwno nie ranking p4p, ciekaw jestem jak ten bezsensowny ranking ktory stawia 2 zawodnikow z najlzejszej kategori wagowej zostalby zweryfikowany przez turniej bez podzialu na kategorie wagowe

  2. Też zawsze byłem przeciwny temu rankingowi bo on nic nie pokazuje. Mówi tylko kto według kogoś jest najlepszy na świecie, ale to mocno naciągane. Typowy amerykański wymysł.

  3. hahaha Mouse vs Rumble = smash dead mf 😉
    Co za głupoty, fakt można oceniać to jak się prezentuje w klatce i jaką ma passe zwycięstw. Ale jw…”zrobić turniej bez podziału na kategorie” i mysz byłby zjedzony na przystawkę 😉 😉 😉 Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jak przyjmuje na garde highkicka od Velazqeza , kolano od Werduma, sierpowy od JDS itd…No ale mądrala co ten ranking prowadzi pewnie myśli że taki DJ nastukał by wszystkim ;)”płaczę ze śmiechu”…

  4. Ja bym chciał najpierw zobaczyć jak Cain go trafia, jak w ogóle do niego podchodzi, myślisz, że przy szybkości myszy byłoby to takie łatwe? Ja bym się nie zdziwił gdyby go mysza zabiegał i wypunktował 🙂 Nigdy się nie dowiemy co by było.

  5. jak mozna porównywać zawodników z wagi koguciej z ciezkimi , po to są limity wagowe zrobione zeby ci goscie walczyli w podobnej do siebie wadze nie widzę zawodników lhw z ciezkimi a co dopiero ciezki vs koguci hahaha , ten maus czy jak mu tam mógłby Cainowi wylizac tyłek tą jego szybkoscią , jeden cios caina i by wachał kwaitaki od dołu , co do rankingu p4p to poprostu tu chodzi o serie zwyciestw do porazek itp przeciez nasza joasia jest juz na 9 i co jak bedzie na 3 badz 2 to powiecie zeby staneła na przeciw Caina pff , widzę wielu z was tu nie kumaju o co w tym chodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *