Zmiana w walce wieczoru gali Wieczór Walk R8. Vasil Ducar wypada z pojedynku z Tomaszem Drwalem

Włodarze organizacji Wieczór Walk R8 poinformowali o zmianie jaka zaszła w karcie walk i to w dodatku w pojedynku wieczoru.

Tomasz Drwal miał zmierzyć się z Vasilem Ducarem w pojedynku bokserskim jednak do walki nie dojdzie ze względu na kontuzję Ducara. W związku z tym organizatorzy znaleźli zastępstwo w osobie Brazylijczyka Luiza „Pakitao” Destri Abdalla.

Poniżej oświadczenie organizacji:

„A już myśleliśmy, że kontuzje ominą wszystkich zawodników walczących na Wieczór Walk R8 – Powrót Drwala. Niestety mamy jeden wyjątek i to w walce wieczoru. Uspokajamy, nie chodzi o Tomasz „Gorilla” Drwal, który jest w pełni formy i zdrowia, ale o jego rywala, Vasila Ducara, który dosłownie na ostatnich sparingach doznał złamania. Na prośbę zawodnika nie publikujemy dokładnej informacji o kontuzji, chodzi o kolejne starty Vasila. Przesłał nam on jednak zdjęcia, prześwietlenia i pełną dokumentację medyczną. Poprosił nas także o walkę z Tomaszem w innym terminie. Ogromnie mu na niej zależało i był przekonany o swoim zwycięstwie. Cóż, taki już jest ten sport. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o kontuzji Vasyla rozpoczęliśmy poszukiwania godnego zastępstwa. Wybór padł na Luiza „Pakitao” Destri Abdalla – Brazyliczyka mieszkającego i trenującego w Holandii. „Pakitao” łączy starty w kickboxingu (rekord 6-1), z walkami w MMA (rekord 8-4). To wysoki i twardy stójkowicz. Najważniejszym argumentem było jednak to, że Luiz przygotowywał się do innej walki kickbokserskiej w podobnym terminie. Jest więc w wysokiej formie i ogromnie zmotywowany przed największym wyzwaniem w karierze. Oby była to pierwsza i ostatnia kontuzja na tej gali. Odpukać – pozostałych 29 zawodników jest w pełni zdrowia i już nie mogą doczekać się soboty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.