Złoty medalista olimpijski, Gable Steveson, ma w planach spotkania z szefami Bellatora, UFC i WWE

Gable Steveson Instagram

Gable Steveson, świeżo po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w zapasach, zaczyna się rozglądać za nowymi miejscami w których mógłby zaprezentować swoje umiejętności. Pod uwagę bierze organizacje MMA oraz pro wrestlingu.

21-letni zawodnik wagi ciężkiej, który wygrał walkę w stylu wolnym na finale turnieju w Tokio, miał być gościem na gali Bellator 265, która odbyła się w piątek. Ponadto prezydent Bellatora Scott Coker powiedział niedawno w rozmowie z MMA Junkie, że organizacja byłaby zainteresowana podpisaniem kontraktu ze Stevesonem, szczególnie biorąc pod uwagę to, że organizacja podpisywała kontrakty z wieloma wybitnymi zapaśnikami na poziomie college’u i olimpijskim, którzy chcieli przejść do MMA.

Ponadto, prezydent UFC Dana White powiedział w rozmowie z TMZ Sports, że Steveson miał być w Las Vegas w ten weekend i oznajmił, że obie strony mają usiąść do rozmowy.

„Zapasy są masywną bazą w UFC, a wielu świetnych zapaśników, w tym (Olimpijskich), przybyło i zrobiło tutaj wielkie rzeczy. Kilka lat temu chcieli pozbyć się zapasów jako sportu olimpijskiego, a ja i UFC tutaj ciężko walczyliśmy, aby tak się nie stało. Bardzo wspieramy olimpijskie zapasy.

(Steveson) będzie w mieście w ten weekend. Myślę, że spotkamy się i porozmawiamy. Oczywiście czeka go jeszcze dużo pracy zanim mógłby trafić do UFC, ale zobaczymy co się stanie.”

Steveson będzie w Las Vegas, aby wziąć udział w imprezie WWE’s Summerslam, zgodnie z wpisem na Twitterze. Steveson w przeszłości mówił, że byłby zainteresowany przejściem do pro wrestlingu w WWE lub MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *