Zdjęcie dnia: „The Money Belt” czyli pas zwycięzcy pojedynku Mayweather vs McGregor

fightnews.com

Super pojedynek o wielkie pieniądze, więc i trofeum musi być odpowiednie i takie właśnie jest, a mowa o pasie „Money Belt” jaki założy na swoje biodra zwycięzca walki Mayweather vs McGregor.

W środę podczas finałowej konferencji prasowej organizacja WBC przedstawiła oficjalnie mistrzowski pas tego pojedynku. Według WBC pas posiada 3,360 diamentów, 600 szafirów, 300 szmaragdów, pokryty jest 1,5 kilogramowym 24-karatowym złotem i uszyty jest ze skóry aligatora pochodzącą z Włoch. Dokładna wartość tego pasa nie została oficjalnie przedstawiona, ale pewne jest, że jest warty grubo ponad 1 milion dolarów.

Dla porównania, pas w walce Mayweather vs Pacquiao kosztował ponad 1 milion dolarów i do jego wykonania użyto 3,117 szmaragdów, 0,8 kg złota oraz skóry jakiej używa się do wykończenia wnętrz w autach Ferrari.

Prezydent WBC Mauricio Sulaiman opisał „Money Belt” tymi oto słowami:

— On kosztował fortunę. Kosztował wiele, wiele, wiele godzin pracy wielu rzemieślników. To po prostu piękny kawał pracy.

— Jest wart dużo pieniędzy. Nie mam dokładnej kwoty. To jest bezcenny kawałek historycznego wydarzenia.

WBC zdecydowało, że pas musi odpowiadać randze wydarzenia ze względu na to, obaj zawodnicy są mistrzami świata w swoich dyscyplinach sportowych.

Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć mistrzowski pas, który trafi do zwycięzcy pojedynku  Mayweather vs. McGregor.

One thought on “Zdjęcie dnia: „The Money Belt” czyli pas zwycięzcy pojedynku Mayweather vs McGregor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.