Zdaniem Werduma kontuzja Velasqueza jest strategią mającą go spowolnić

Fabricio Werdum Facebook
Fabricio Werdum Facebook

Fabricio Werdum nie wierzy całkowicie w kontuzję Caina Velasqueza i twierdzi, że jest to celowa strategia, by zwolnić jego tempo.

Tymczasowy mistrz UFC wagi ciężkiej jest zdania, że tak długo trwająca przerwa spowodowana kontuzją Velasqueza jest celową zagrywką. Werdum twierdzi, że ma to na celu spowolnić jego tempo przygotowań do walki i tytuł i niejako wybić z rytmu. „Vai Cavalo” dodaje też, że ten plan nie zadziała opowiadając o tym w Portal do Vale Tudo.

„Cain Velasquez jest bardzo doświadczony, zawsze idzie do przodu i miesza boks z zapasami, co wychodzi mu bardzo dobrze. Ma też znakomitą kondycję i mówiąc szczerze nie wierzę, że ta kontuzja była na tyle poważna i sądzę, że to bardziej strategia. Nie wydaje mi się, że nie był w stanie z tym jeszcze funkcjonować i musiał przejść pilną operację. To jest moja opinia i nikt mi tego nie mówił. Sądzę, że on to zrobił, aby mnie trochę spowolnić, bo wie jak mi na tym zależy i jak bardzo tego chcę.”

Werdum opowiedział też o treningach z pretendentem do tytułu wagi średniej Lyoto Machidą i dodał, że „The Dragon” pokazał mu kilka rzeczy, które będzie chciał zastosować w walce z Velasquezem. Fabricio dodał też, że Machida wygra z Luke Rockholdem.

„Trenowałem z nim w UFC Gym w Torrance, która jest tuż obok mojego i jego domu. On jest jak samuraj i naprawdę postępuje zgodnie z japońską tradycją. Przyszedł do mojego domu i nauczył mnie kilku front kicków, które zamierzam wykorzystać w walce. On jest świetnym uderzaczem i zawsze znajdzie jakąś lukę przed atakiem. Rockhold również jest bardzo dobry w stójce i w parterze, ale wierzę w zwycięstwo Lyoto Machidy.”

Do pojedynku Cain Velasquez vs Fabrício Werdum dojdzie 13 czerwca na UFC 188 w Mexico City.

11 thoughts on “Zdaniem Werduma kontuzja Velasqueza jest strategią mającą go spowolnić

  1. gadanie pod publiczkę, Cain do pierwszej walki z JDS przygotowywał się z kontuzją, przez którą śmiało mógł zrezygnować z walki, więc akurat on, że nie pęka udowadniać nie musi. Oby tylko był w formie.

  2. Tofik wez sie ogarnij . Cain kondycje ma przechuj w tym aspekcie miezdzy niejednego z lżejszych wag. Spróbuj kolego walczyć przez 25minut na pełnych obrotach W klinczu i z taka systematycznością jak cain wyprowadzać ciosy i zobaczymy po ilu spuchniesz?! 2/3min?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *