Zdaniem trenera, Jose Aldo jest gotowy odejść z UFC najszybciej jak to tylko możliwe

Jose Aldo Instagram

Kolejny raz pojawiają się informacje dotyczące przyszłości byłego mistrza wagi piórkowej UFC Jose Aldo, jednak przedstawiają one obraz rozstania się z organizacją.

Jose Aldo to jedna z legend MMA oraz organizacji WEC i UFC w których był mistrzem dywizji piórkowej przez ponad 6 lat. Był jednym z najdłużej panujących mistrzów w organizacji. Po tak długim panowaniu i dwóch przegranych walkach w których stracił tytuł mistrza, a później tymczasowego mistrza, Aldo chce najwyraźniej rozstać się z UFC o czym opowiedział jego trener Andre Pederneiras w rozmowie z Combate.

„Wciąż rozmawiamy, żeby zobaczyć, jak bardzo Jose Aldo chce jeszcze dalej walczyć, czy nie. Myślę, że kariera Aldo to kariera, o której nikt nie może powiedzieć nic złego. On może robić, co chce. Może przejść na emeryturę, kontynuować dalej karierę lub starać się o super walkę. On myśli. Jest facetem, któremu udało się zarobić mnóstwo pieniędzy w trakcie swojej kariery i może dziś przejść na emeryturę, nie uzależniając się od nikogo. Nigdy w życiu nie będzie głodny. Zainwestował swoje pieniądze, wiedział, jak je zachować. Nigdy nie słyszałem, żeby mówił o zaprzestaniu tego, co robi. Aldo był w tym od dawna i sądzę, że mógłby zrobić sobie wakacje, aby poczuć motywację do powrotu. Już z nim rozmawiałem, ale on chce zakończyć kontrakt z UFC tak szybko, jak to możliwe.

Z Conorem McGregorem była to porażka, której po pierwsze nie spodziewaliśmy się, a po drugie, tak jak to się stało, było to tak szybko, że nie mogliśmy niczego pokazać. Jeden z zawodników rzucił cios, drugi także zadał cios, jeden uderzył w podbródek, a drugi w brew, a on jeszcze nie przegrał w UFC. Ta porażka miała na niego bardzo duży wpływ. Przegrana u siebie w domu była również bardzo dotkliwa, przed własną publicznością. Są to dwie przegrane, które niosły ze sobą ogromny ciężar. Aldo od dawna chciał zawalczyć w boksie. Pozwolono na to Conorowi, ale nie było to w interesie między nami a UFC. Mieliśmy inne problemy, z którym udaliśmy się do Vegas, aby porozmawiać z Daną. [Aldo] poprosił o walkę bokserską, Dana mu odmówił, a później Conor walczył w boksie. Nie otrzymał tego, co myślał, że może dostać. Kilka miesięcy przed pytaniem odpowiedź brzmiała „nie”. Miesiące później Conor bez problemu dostaje walkę w boksie i UFC na to pozwala. Oczywiście, on otrzymał dużo pieniędzy za to nie tak, jak w walce z [Aldo], ale w życiu liczą się nie tylko pieniądze. [Jose]stał się zupełnie niezmotywowany.”

W swoich ostatnich dwóch pojedynkach Jose Aldo przegrał dwukrotnie z aktualnym mistrzem dywizji piórkowej Maxem Holloway’em. Aldo wielokrotnie sugerował, że nie czuje się najlepiej w UFC, gdzie jego zdaniem nie jest doceniany w przeciwieństwie do Conora McGregora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *