Zdaniem trenera Amandy Nunes, rewanż z Julianną Peñą może się odbyć w lipcu lub sierpniu

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Była mistrzyni wagi koguciej UFC Amanda Nunes będzie miała okazję odzyskać pas w walce z nową mistrzynią Julianną Peña na jednej z letnich gal UFC w lipcu lub sierpniu.

Tak twierdzi jej trener Jiu-Jitsu Balbino Junior.

„Jesteśmy tutaj (w Las Vegas) jeszcze przez dwa tygodnie (kręcąc The Ultimate Fighter 30) i nie mamy jeszcze ustalonej daty, ale Amanda łapie rytm i już trochę trenujemy” – powiedział Junior w rozmowie z MMA Fighting. „Ponieważ nagrywamy TUF i myślę, że finał (TUF 30) będzie w tym samym dniu co walka Julianny, wierzę, że ta walka odbędzie się prawdopodobnie w okolicach lipca lub sierpnia”.

Nunes (21-5) straciła swój tytuł w wadze koguciej w szokującej przegranej z Peñą (11-4) na UFC 269 w grudniu zeszłego roku, a następnie zgodziła się trenować 30. sezon The Ultimate Fighter (TUF), zanim stanie do rewanżu. „Lioness” rozstała się również po wielu latach z klubem American Top Team (ATT), zakładając własny klub, aby pomóc sobie wrócić na właściwą drogę.

„Ona musi być z ludźmi, którzy wierzą w nią w 100 procentach, którzy jej ufają, więc czuje się komfortowo podczas miłego obozu” – kontynuował Junior. „Jestem bardzo pewny pracy, którą wykonujemy razem, a ona jest bardzo podekscytowana. Zmiany są czasem dobre. Naszym celem jest to, aby Amanda odzyskała ten pas. Wiemy, do czego Amanda jest zdolna. To kompletna zawodniczka.”

TUF 30 pojawi się 3 maja na antenie ESPN+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.