Zdaniem Mike’a Dolce’a Ronda Rousey nie powinna walczyć z Cris Cyborg w limicie wyższym niż 135 funtów

bloodyelbow.com

Dietetyk byłem mistrzyni wagi koguciej odradza jej wycieczkę do wyższej kategorii wagowej.

W historii MMA mieliśmy do czynienia już z wieloma zawodnika, którzy podejmowali wyzwania walki w cięższych kategoriach wagowych. O podobnym rozwiązaniu mówiło się podczas prób zestawienia Rondy Rousey (12-1, 6-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) z Cris Cyborg (17-1 1 NC, 2-0 w UFC), ponieważ walka musiałaby się odbyć w limicie wyższym niż 135 funtów, w którym do tej pory rywalizowała Amerykanka.

Ostry sprzeciw w tej kwestii wyraził Mike Dolce, który uważa, że Ronda nie powinna walczyć w cięższej kategorii.

Dlaczego Ronda, która w okresie poza walkami waży 148 do 152 funtów (67-69kg) ma dawać taką przewagę zawodniczce, która w tym samym czasie waży 175 funtów (79,45kg)? Żaden mężczyzna na ziemi nie zrobiłby czegoś takiego i myślę, że to jest brak szacunku i wprowadzanie podwójnych standardów mówiąc, że Ronda powinna to zrobić.

Dietetyk Rousey uważa, że dobrym byłoby zestawienie Rondy z Joanną Jędrzejczyk w kategorii muszej.

Jako osoba dbająca o wagę Rondy widzę ją jako sportowca wagi muszej gdyby taka kategoria istniała. Opierając się na jej obecnej wadze i stylu życia, Ronda może zrobić 125 funtów. To może być miejsce, w którym będzie mogło rozegrać się wiele ekscytujących walk. Czy możecie sobie wyobrazić walkę Rondy z Joanną Jędrzejczyk, która zawsze mówi o przejściu do dywizji 125 funtów?

4 thoughts on “Zdaniem Mike’a Dolce’a Ronda Rousey nie powinna walczyć z Cris Cyborg w limicie wyższym niż 135 funtów

  1. Joanna by zostawiła Ronda zalana krwią i tyle w temacie. Niech sie pyza pierw nauczy choć troche stójki technicznie a nie ataki na ślepo…..Cybork czy Aśka są nie do dogonienia dla Niej moim zdaniem.

  2. Ronda zawsze może coś wykręcić. Rzut judo i balacha są w jej wykonaniu niebezpieczne. Niemniej jednak kibicowalbym zarówno JJ jak i Cyborg 🙂 Z Cyborg niech walczy w 140 bo to cw dla obu a z JJ w 125 bo to też CW dla obu lub nowa kategoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *