Zdaniem Joe Rogana, jedynym zawodnikiem, który powinien walczyć teraz z Khabibem Nurmagomedovem jest Tony Ferguson

Ethan Miller/Getty Images

Komentator UFC Joe Rogan uważa, że jest tylko jeden człowiek, który zasługuje teraz na walkę o tytuł wagi lekkiej z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem i tym zawodnikiem jest Tony Ferguson.

Trudno polemizować z tym stwierdzeniem, ponieważ wydaje się to naturalne, by o pas wagi lekkiej zawalczył teraz były tymczasowy mistrz Tony Ferguson. Joe Rogan twierdzi, że „El Cucuy” jest oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o zestawienie kolejnego przeciwnika do walki z Khabibem Nurmagomedovem.

Joe Rogan podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości mistrzowskiego pasa i wyjaśnił, dlaczego organizacja nie może odmówić Fergusonowi możliwości spróbowania zmierzenia się z Khabibem Nurmogomedovem i dania mu szansy na zostanie pierwszym, który pokona „Orła”.

„Nie, nie, nie, nie. Oni nie pozostawią Tony’ego bez niczego. W UFC bardzo poważnie podchodzą do tematu zorganizowania czegoś z Tonym Fergusonem. Dana White powiedział nawet, że Tony jest najprawdopodobniej następny w kolejce do walki z Khabibem.”

Joe Rogan uważa, że znakomity występ Tony’ego Fergusona przeciwko Anthony’emu Pettisowi na UFC 229 był więcej niż wystarczający, aby zagwarantować sobie walkę o pas z niepokonanym Rosjaninem.

„Po tym występie przeciwko Pettisowi… Daj spokój człowieku! Nadszedł czas. Nadszedł czas, aby go zestawić. On jest zajebiście twardy. To jest walka!

Tony Ferguson nie przegrał w ilu, dwunastu walkach? To jedenaście lub dwanaście zwycięstw w pojedynkach z takimi facetami jak Edson Barboza, którego poddał duszeniem d’Arce. Kevin Lee, którego poddał trójkątem. Antony Pettis, Josh Thomson, Rafael dos Anjos, Lando Vannata… Człowieku, Tony Ferguson jest je**ną bestią. Nie poświęca mu się tyle uwagi, na ile zasługuje.”

Tony Ferguson ma za sobą jedenaście zwycięstw, z czego osiem z nich, to wygrane przed czasem. UFC starało się doprowadzić do pojedynku Fergusona z Nurmagomedovem już cztery razy i za każdym razem do walki nie dochodziło ze względu na kontuzje jednego jak i drugiego zawodnika oraz przez problemy ze zdrowiem Khabiba po zbijaniu wagi.

Pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem o pas mistrza wagi lekkiej zdaje się być walką, która musi się odbyć i UFC zapewne ma tego świadomość, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość na ogłoszenie tej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *