Zdaniem Jeffa Novitzky’ego, Jon Jones mógł nieświadomie zażyć niedozwoloną substancję

John Locher, AP

Wygląda na to, że spawy przybierają coraz lepszy obrót dla Jona Jonesa, który wkrótce może zostać oczyszczony z zarzutów o doping po swojej ostatniej walce i uniknie wieloletniego zawieszenia.

W ostatnim podcaście Joe Rogana, gościem był wiceprezes UFC Jeff Novitzky zajmujący się kwestiami antydopingu, który publicznie przyznał, że wierzy, że Jon Jones jest niewinny w sprawie testów antydopingowych, które oblał przy okazji gali UFC 214 i walki  Danielem Cormierem.

„Ogólnie rzecz biorąc, nie mówimy o sprawie. Ten proces działa w taki sposób, że kiedy zawodnik otrzymuje pozytywny wynik testu, USADA powiadamia mnie, a ja zwykle od razu dzwonię do Dany [White’a] i daję mu znać, a UFC wydaje komunikat …

Jeśli zawodnik zdecyduje się porozmawiać o tym, co się stało, może to zrobić. W tym momencie USADA i UFC mogą o tym rozmawiać. W sprawie Jona było kilka rzeczy o których on się wypowiedział.

Przeprowadzono dwa czyste testy 7 lipca i 8 lipca, przed pozytywnym testem 30 lipca, który według mnie był przeprowadzony w dniu ważenia … To była substancja używana przez Wschodnie Niemcy w latach 60., a następnie pojawiła się niedawno z Rosji …

Mówiłem to już od jakiegoś czasu, nie miałoby to sensu dla zawodnika UFC, a szczególnie dla kandydata na mistrza, takiego jak Jon Jones, który wiedział, „jestem regularnie testowany w tym programie”. Nie ma większego sensu, że to byłby jego wybór takiej substancji, gdybyś celowo próbował oszukiwać.

Myślę, że to wyszło po tym, jak USADA przeprowadziła kolejny test kilka miesięcy po jego pozytywnym teście i był on negatywny. Oznaczałoby to, że zakazana substancja dostała się do jego systemu po 7 lub 8 lipca, a była to prawdopodobnie niewielka ilość i dość szybko usunęła się z jego organizmu.

Kto wie, jak to się zakończy, ale na pewno z tego rodzaju informacjami, nie wskazuje to na celowe użycie. To może być błędna ocena i nie wiem tego ostatecznie, ale zobaczymy, jak to się rozegra.”

Taki obrót spraw daje nadzieję na to, że Jon Jones uniknie srogiej kary nawet 4 lat zawieszenia, które mogłoby definitywnie zakończyć jego karierę. Być może stanie się tak, że jeszcze w tym roku zobaczymy Jonesa w Oktagonie o ile sprawa się szybko wyjaśni o ile „Bones” nie otrzyma żadnej mniejszej kary.

Poniżej cała wypowiedź Jeffa Novitzky’ego w podcaście Joe Rogan Experience:

2 thoughts on “Zdaniem Jeffa Novitzky’ego, Jon Jones mógł nieświadomie zażyć niedozwoloną substancję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *