Zdaniem Israela Adesanya i jego trenera, walka z Yoelem Romero jest bliska finalizacji

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wygląda na to, że walka o tytuł wagi średniej między mistrzem Israelem Adesanya a Yoelem Romero jest coraz bliżej ogłoszenia.

Israel Adesanya i jego trener Eugene Bareman powiedzieli w rozmowie z Arielem Helwani z ESPN, że są blisko finalizacji pierwszej obrony tytułu wagi średniej przeciwko Yoelowi Romero, do której miałoby dojść 7 marca na gali UFC 248.

„Mam swojego pierwszego gościa do odstrzału. To Yoel. On jest pierwszy, a ja chcę bronić swojego pasa przynajmniej trzy razy w tym roku.

Walka jest ustalona. Nie miej co do tego wątpliwości, nadal pracuję. Nadal przygotowuję się do obrony drugiego tytułu przed weteranem (Romero). Weteran w zapasach, twardy skur**el, boogeyman dywizji. Facet, któremu nikt nie rzuca wyzwania.”

Zarówno Adesanya jak i jego trener Bareman podkreślili, że umowa nie jest jeszcze sfinalizowana. Spodziewają się jednak, że walka o tytuł odbędzie się na gali UFC 248 w Las Vegas, na której już teraz zakontraktowana jest walka o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Weili Zhang a byłą mistrzynią Joanną Jędrzejczyk. Walka kobiet miałaby być co-main eventem tej gali.

„Jest kilka drobnych szczegółów, które trzeba dopracować” – powiedział Bareman, który trenuje Adesanyę w City Kickboxing w Auckland w Nowej Zelandii. „Ale jesteśmy pozytywnie nastawieni. … Spodziewamy się, że w marcu znów będziemy kroczyć w marcu ścieżką morderców.”

Początkowo Adesanya miał bronić tytułu w walce z Paulo Costą, ale Brazylijczyk doznał kontuzji bicepsa, która wyeliminowała go z rywalizacji na dłuższy czas.

„Rzekomo doznał urazu i nie będzie mógł walczyć może jeszcze przez siedem miesięcy,” powiedział Adesanya. „Ale ja nie będę siedział i czekał, aż mu się polepszy, a potem aż przyjdzie do mnie. Dlatego wybrałam następnego faceta, z którym nikt nie chce walczyć. To jest Yoel Romero.”

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko czekać na oficjalne ogłoszenie przez UFC pojedynku Adesanya vs Romero na gali UFC 248.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *