Zdaniem Gunnara Nelsona zawodnicy MMA ścinają zbyt dużo wagi

ufc.com
ufc.com

Islandczyk uważa, że powinny zostać wprowadzone zasady ograniczając ścinanie wagi tuż przed ważeniem.

Gunnar Nelson (14-1-1, 5-1 w UFC, #11 w rankingu UFC) nie jest dużym półśrednim a mimo to dobrze daje sobie radę w dywizji pokonując kolejnych rywali. Islandczyk uważa, że większość zawodników zbija zbyt dużo wagi, w rozmowie z Submission Radio mówił, że jest za zmianami mogącymi ograniczyć ten proceder.

Myślę, że zawodnicy powinni walczyć w swojej wadze. A jak jest teraz to nie są to zawodnicy, to są zasady. Zawodnicy zyskują przewagę korzystając z zasad i oni idą w tę stronę. A oni naprawdę walczą z zawodnikami ze swojej wagi, ponieważ wszyscy ścinają zbyt dużo wagi, z wyjątkiem mnie i kilku innych.

Ale myślę, że oni powinni zmienić to tak by zawodnicy mogli walczyć bliżej swojej wagi, tak by ludzie nie musieli zbijać tyle wagi by walczyć z innymi w swojej wadze.

Nelson zasugerował w jaki sposób można by zmienić zasady.

Nie możesz przekroczyć limitu kolejnej kategorii wagowej lub coś takiego.

Wiesz, kiedy wchodzisz do oktagonu, jeśli walczysz w 77kg to następna kategoria to 84kg, to nie możesz przekroczyć 84kg. Ponieważ wtedy jesteś powyżej kolejnej kategorii. To może być zasada lub coś takiego. Nie chcę o tym myśleć zbyt dużo, ale definitywnie mam opinię o tym.

Ludzie nie mają przechodzić przez całe to zbijanie. Tak jak mówiłem, było już wiele wypadków i definitywnie nie jest to dobre dla zawodników w tym sporcie. To nie jest dobre dla zdrowia, to nie jest dobre dla mózgu. Nie wiem czemu mielibyśmy to robić. Myślę, że powinniśmy się tego pozbyć i myślę, że powinniśmy zrobić to szybko.

Podczas wywiadu padło też pytanie o kolegę Gunnara, Conora McGregora (18-2, 6-0 w UFC, #1 w rankingu UFC), który do swoich walk zbija mnóstwo kilogramów. Islandczyk uważa, że The Notorious powinien przejść do wyższej kategorii.

Tak, Conor dużo ścina i on tego nie lubi. Uważam, że on już dłużej tego nie będzie robił. Myślę, że on przeniesie się wyżej. Myślę, że on chce przenieść się wyżej i nie mam mu tego za złe. Nie byłbym w stanie robić takiego ścinania tyle razy, bez wątpliwości.

Zgadzacie się z Nelsonem? A może macie inny pomysł na ograniczenie zbijania wagi?

One thought on “Zdaniem Gunnara Nelsona zawodnicy MMA ścinają zbyt dużo wagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *