Zdaniem Dana White’a, dodanie nowych kategorii wagowych nie rozwiąże kwestii zbijania wagi

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po kolejnych przypadkach zbyt ostrego zbijania wagi przez zawodników UFC, wielu fanów znów zaczęło dyskutować nad wprowadzeniem nowych kategorii wagowych o czym była już mowa.

Jednym ze działań UFC było wdrożenie wczesnego ważenia oraz zakazania ponownego nawadniania dożylnego za pomocą kroplówki, ale jak widać zawodnicy nadal stosują metody zbyt ostrego zbijania wagi prowadzące do bardzo mocnego osłabienia organizmu.

Szefostwo UFC nie skomentowało jeszcze tego tematu, jednak w nowym wywiadzie dla TSN prezydent UFC Dana White, przerwał milczenie. White stwierdził, że nie zgadza się z wieloma osobami mówiącymi o tym, że utworzenie nowych kategorii wagowych rozwiąże problem.

„Ludzie mówią, „dodaj kategorie wagowe, zrób to, zrób tamto. To się nigdy nie zmieni. Nadal będziesz mieć ludzi próbujących — powiedzmy, że dodam 165-funtową kategorię. Oznacza to, że więksi zawodnicy będą próbować zbijać do 165 funtów. Zawsze wszyscy szukają przewagi.

Są sposoby na zbijanie wagi. Są bezpieczne sposoby, są naukowe sposoby. Dietetycy mogą Ci w tym pomóc. Każdy chce po prostu iść na skróty i osiągnąć to w łatwy sposób. Ale nie ma prostego sposobu, kiedy chodzi o cięcie wagi.

To, co zrobiliśmy, to zatrudniliśmy Jeffa Novitzky’ego, faceta, który zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z USADA (Amerykańska Agencja Antydopingowa) i który obserwuje wagi tych wszystkich zawodników. Śledzi ich. Kiedy pojawisz się w tygodniu przed walką, dowiadujemy się ile ważysz, zestawiając to do wagi w której chodziłeś przed kilkoma ostatnimi walkami.”

Z wypowiedzi Dana White’a można wywnioskować, że chyba nie ma się czego spodziewać jeżeli chodzi o szybkie dodanie nowych kategorii wagowych w UFC.

2 thoughts on “Zdaniem Dana White’a, dodanie nowych kategorii wagowych nie rozwiąże kwestii zbijania wagi

  1. Panowie te problemy ze zbijanie wagi mozna łatwo ukrócić… To kazdy tu wie ze mozna warzyć przed wejściem do klatki!!! Drugi sposób to bardziej psychologiczny wybieg. Kto zostanie z powodu zbijania wagi niedopuszczony do walki ma wpisana porażkę. Proste i przejrzyste. Taki Khabib by sie 5 razy zastanowił co robi i nie psuł by Main eventow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.