Zdaniem Chaela Sonnena, UFC musiało zwolnić Yaira Rodrigueza

si.com

Chael Sonnen skomentował dosyć zaskakującą decyzję organizacji UFC dotyczącą zwolnienia zawodnika wagi piórkowej Yaira Rodrigueza i twierdzi on, że UFC musiało podjąć taką decyzję.

Fani śledzący wydarzenia ze sceny MMA byli mocno zdumieni, gdy szef UFC Dana White ogłosił, że organizacja postanowiła zwolnić Yaira Rodrigueza (10-2 MMA, 6-1 UFC). „El Pantera” był bardzo promowany przez UFC jako następna meksykańska gwiazda. Po sześciu wygranych pojedynkach z rzędu i ostatniej porażce z Frankie Edgarem, jego wartość wciąż była bardzo wysoka.

Pojedynki Rodrigueza zawsze były bardzo emocjonujące, a wynikało to z jego efektownego stylu walki. Był on również jednym z tych meksykańskich zawodników, który miał szansę na sięgnięcie po największe trofeum organizacji UFC. Rodriguez został jednak zwolniony za odmowę walki z Zabitem Magmomedsharipovem i Ricardo Lamasem. Tak przynajmniej twierdzi Dana White.

Podczas gdy wielu fanów MMA pukało się w głowę i zastanawiało dlaczego UFC podjęło decyzję o zwolnieniu tak dobrego i obiecującego zawodnika, Chael Sonnen wyjaśnił, dlaczego uważa, że ​​UFC nie miało innego wyjścia, jak zwolnić „El Panterę”.

„Czytałem wiadomość na czymś, co dzieci nazywają „Underground Forum” i mówili, że Dana White nie ma racji zwalniając go za to, że nie chce walczyć. Cóż, jesteście w ogromnym błędzie. Dana musiał to zrobić. Musi się upewnić, że utrzymuje integralność swojej firmy, że chłopaki walczą z odpowiednimi przeciwnikami. To jest zasada UFC, która jest wyjaśniona wszystkim zawodnikom od samego początku. Zostaniesz wezwany do walki. Możesz odmówić pierwszą walkę, ale nie możesz odmówić drugiej walki. Grasz tak, jak chcesz. Możesz powiedzieć „nie” raz, ale nie możesz powiedzieć „nie” dwa razy.”

Rodriguez był na fali ośmiu zwycięstw z rzędu do ostatniej walki z Frankie Edgarem, którą stoczył w maju ubiegłego roku i przegrał ją przez TKO po interwencji lekarza w drugiej rundzie. Teraz wszyscy czekamy na to, gdzie Rodriguez będzie kontynuował swoją karierę, a biorąc pod uwagę to, że ma on dopiero 25 lat i walczy bardzo efektownie, to ze znalezieniem nowej organizacji nie powinno być problemu.

3 thoughts on “Zdaniem Chaela Sonnena, UFC musiało zwolnić Yaira Rodrigueza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *