Zdaniem Alego Abdel-Aziza, Fabricio Werdum ciągle trenuje i w przyszłym tygodniu ponownie wejdzie do systemu testów USADA

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Według menadżera Alego Abdel-Aziza, były mistrz wagi ciężkiej UFC, Fabricio Werdum (23-8-1) jest gotowy do powrotu do Oktagonu. Brazylijczyk przechodzi obecnie karę dwóch lat zawieszenia przez USADA z powodu oblania testów antydopingowych.

Według jego menedżera, Werdum trenuje i w przyszłym tygodniu powróci do systemu testów USADA.

„Fabricio wróci i będzie w piątce najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie”, powiedział Ali Abdelaziz w MMAJunkie Radio. „Trenuje. Wszystko, co robi, robi dobrze”.

Były mistrz poprosił o zwolnienie go z UFC, aby mógł walczyć w Rosji po rosnącej frustracji wobec USADA. Brazylijczyk powiedział, że został poproszony przez agencję antydopingową o ujawnienie nazwisko innych zawodników stosujących doping, co mu się nie podobało i odmówił. Jego menadżer powiedział, że zaakceptował zawieszenie i powróci do rywalizacji w maju 2020 roku, kiedy zakończy się jego zawieszenie.

Abdelaziz uważa jednak, że jego zawodnik nie oszukiwał i nie brał żadnych nielegalnych specyfików.

„Wierzę, że w ogóle nie oszukiwał, ale system nas dopadł. Ale jest w porządku. Ma jeszcze jeden rok i wróci do klatki”.

Fabricio Werdum ostatnią walkę stoczył w marcu 2018 roku, kiedy to został znokautowany przez Alexandra Volkova na gali UFC Fight Night 127. Wcześniej 41-latek pokonał Marcina Tyburę i Walta Harrisa. Werdum miał we wrześniu ubiegłego roku stoczyć pojedynek z Alexeyem Oleynikiem na gali UFC Fight Night 136, ale w maju został zawieszony na dwa lata za pozytywny wynik testów antydopingowych,, które wykryły obecność w jego organizmie trenbolonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *