Zawodnik wagi piórkowej Yair Rodriguez został zwolniony z organizacji UFC

Christian Petersen/Getty Images

Znakomicie zapowiadający się zawodnik wagi piórkowej Yair Rodriguez (10-2 MMA, 6-1 UFC) zajmujący #11 pozycję w rankingu został zwolniony z organizacji UFC.

Po burzliwych negocjacjach nad kolejną walką, UFC rozwiązała umowę z Rodriguezem po tym, jak obydwie strony nie mogły dojść do porozumienia w kwestii walki z Ricardo Lamasem oraz Zabitem Magomedsharipovem.

Prezydent UFC, Dana White, ogłosił tę informację w czwartek w L.A. Timesie. Źródła zbliżone do zawodnika potwierdziły również, że Rodriguez został powiadomiony o jego zwolnieniu z organizacji.

White stwierdził, że Rodriguez niedawno odrzucił walkę z Magomedsharipovem na gali UFC 227 i organizacja zdecydowała o zerwaniu z nim kontraktu. Walka z Magomedsharipovem została pierwotnie ogłoszona na początku tego tygodnia, a Rodriguez odpowiedział na te wieści wiadomością na Twitterze, w której stwierdził, że są to „fałszywe informacje”.

Poniżej komentarz Dana White’a dotyczący zwolnienia Rodrigueza:

„Facet nie walczył od roku, odrzucił walkę z Lamasem, a potem nie chciał walczyć z gościem, który jest niżej w rankingu od niego. Może iść gdzie indziej. Nie potrzebujemy go.

Nazywa to fałszywymi wiadomościami. To są prawdziwe informacje.”

Informacja o zwolnieniu Rodrigueza jest dosyć zaskakująca, ponieważ był on zapowiadany jako jeden z najszybciej pnących się zawodników w górę rankingu, po tym, jak wystąpił w „The Ultimate Fighter: Latin America”.

„El Pantera” ma za sobą siedem walk w UFC i do ostatniego pojedynku wygrał sześć walk z rzędu aż do starcia z Frankie Edgarem, które przegrał przez TKO w drugiej rundzie na gali UFC 211. Rodriguez  ma na swoim koncie zwycięstwo z byłym mistrzem wagi półśredniej i lekkiej B.J. Penn’em.

One thought on “Zawodnik wagi piórkowej Yair Rodriguez został zwolniony z organizacji UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.