Zawodnik wagi ciężkiej UFC Adam W. zatrzymany przez CBŚP

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jak poinformował katowicki oddział Gazety Wyborczej, CBŚP zatrzymało dziesięć osób należących do grupy pseudokibiców Ruchu Chorzów w tym zawodnika UFC Adama W.

W szeroko zakrojonej akcji, funkcjonariusze  Centralnegjo Biura Śledczego Policji wraz z antyterrorystami zatrzymali dziesięciu członków grupy pseudokibiców „Psycho Fans” w ich mieszkaniach na terenie Chorzowa, Zawiercia, Kołobrzegu, Rudy Śląskiej i Piekarach Śląskich.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowaniu ustawek, rozbojów i handlu narkotykami.

Wśród zatrzymanych jest zawodnik wagi ciężkiej UFC Adam W. PS. „Siwy”. Adam W. (10-1) ma za sobą trzy walki w UFC z czego dwie wygrane. W debiucie na gali UFC Fight Night 121 w listopadzie 2017 roku pokonał przez jednogłośną decyzję Anthony’ego Hamiltona. W kolejnej walce w kwietniu ubiegłego roku pokonał przez poddanie omoplatą w drugiej rundzie Arjana Bhullara na gali UFC on FOX 29. W ostatniej walce w listopadzie, Adam W. poniósł pierwszą porażkę w swojej karierze przegrywając przez jednogłośną decyzję z Marcosem Rogerio de Lima na gali UFC 230.

Pojedynek z Hamiltonem miał się początkowo odbyć na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku w październiku 2017 roku, ale został on odwołany na dzień przed galą ze względów bezpieczeństwa, ponieważ podczas ceremonii ważenia grupa pseudokibiców Lechii Gdańsk groziła Adamowi W., który ostatecznie nie pojawił się na ważeniu.

One thought on “Zawodnik wagi ciężkiej UFC Adam W. zatrzymany przez CBŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *