Zawodnik UFC Kevin Holland i jego przyjaciel unieszkodliwili napastnika podczas strzelaniny w restauracji w Houston

abc13.com / UFC

Jak poinformowała policja, napastnik otworzył ogień w restauracji sushi w Houston, ale dzięki parze szybko myślących zawodników MMA nikt nie został ranny. Jeden z tych zawodników, to Kevin Holland rywalizujący w UFC.

Według lokalnych doniesień, w RA Sushi w dzielnicy Highland Park w Houston został uruchomiony alarm antynapadowy, gdy w poniedziałek wieczorem około godziny 23:30 doszło do strzelaniny. Sierżant policji w Houston Ricardo Salas powiedział, że około 40 do 50 osób było w restauracji, kiedy podejrzany oddał jeden strzał w okolice baru.

W tym momencie Patrick Robinson, który trenuje mieszane sztuki walki i Kevin Holland wkroczyli do akcji.

„Następną rzeczą, jaką usłyszałeś, było „pop” i wtedy wszyscy zaczęli padać na ziemię” – powiedział Robinson stacji telewizyjnej NBC-2 w Houston. „Wszyscy zaczęli padać. Następnie ja i mój kumpel podbiegliśmy do strzelca, powaliliśmy go na ziemię, udusiliśmy, zabraliśmy mu broń, a potem zadzwoniliśmy na policję. Policja przyjechała i go aresztowała”.

Policja powiedziała, że w przytrzymaniu podejrzanego pomagał trzeci klient.

Kumplem Robinsona był Holland, który odmówił udzielenia wywiadu lokalnym mediom. Holland zamieścił na swoim koncie na Instagramie nagranie, na którym widać, jak on i Robinson są razem przed restauracją, podczas gdy policja bada miejsce zdarzenia.

Holland wydawał się być w dobrym nastroju.

„Dużo się śmieję, nawet gdy sprawy nie są zabawne” – napisał na swoim insta stories. „Uśmiecham się, gdy powinienem się uśmiechać. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny, że mogę tu dzisiaj być. Ucałuj swoje dzieci, przytul swoją rodzinę i traktuj przypadkowych ludzi z troską. Nigdy nie wiadomo, przez co może przechodzić ktoś inny”.

Jak podaje stacja telewizyjna NBC-2 w Houston, policja zidentyfikowała podejrzanego jako 24-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty posiadania skradzionej broni i użycia broni palnej. W chwili zatrzymania miał przy sobie środki odurzające.

Podejrzany był poszukiwany za niestawienie się w sądzie w związku z zarzutem popełnienia przestępstwa.

Ten incydent to już drugi raz w ciągu sześciu miesięcy, kiedy 29-letni Holland zatrzymał przestępcę. W październiku Holland ścigał podejrzanego o kradzież samochodów i obezwładnił go do czasu przybycia policji.

Holland walczył w tym miesiącu na UFC 272, gdzie pokonał Alexa Oliveirę przez TKO w drugiej rundzie w swoim powrocie do wagi półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.