Zawodnik Bellatora Joe Schilling podpisał kontrakt z GLORY

Joe Schilling (2-3 MMA, 17-7 kickboxing)) walczący obecnie dla Bellatora podpisał kontrakt z największą obecnie organizacją kickboxingu, GLORY.

Zawodnik wagi średniej ma więc w tej chwili dwie obowiązujące go umowy z różnymi organizacjami i wygląda na to, że jeszcze zobaczymy go w Bellatorze. Walka w GLORY będzie dla niego powrotem do tej organizacji oraz kickboxingu. Jego walka jest planowana na GLORY 19, która odbędzie się 19 lutego w Los Angeles, a rywalem będzie 21-letni Kanadyjczyk Robert Thomas (0-1 MMA, 1-1 kickboxing).

Schilling lepszy wyniki osiągał w kickboxingu niż w MMA, a jego rekord to 17-7 z czego 11 walk wygrał przez nokaut. Ostatnią walkę w kickboxingu stoczył w czerwcu zeszłego roku na GLORY 17 gdzie przegrał w turnieju „Last Man Standing” z Artemem Levinem.

Karierę w MMA rozpoczął w 2008 roku i po czterech pojedynkach z czego tylko jednym wygranym postanowił zrobić przerwę aż do 2014 roku. W listopadzie podpisał kontrakt z Bellatorem i od razu dostał walkę z Melvinem Manhoefem, którego pokonał przez KO w drugiej rundzie.

Po walce Schilling powiedział, że chciałby dalej kontynuować walki w MMA i dojść nawet do walki o tytuł. Nigdy jednak nie chciał przestać walczyć w kickboxingu i czekał na odpowiednią okazję do powrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *