Zawodnicy turnieju wagi lekkiej Bellatora w komplecie

Czwarty sezon ośmioosobowego turnieju wagi lekkiej Bellator został już obsadzony przez zawodników. Jednym z nich jest zawodnik z Polski Marcin Held. Turniej będzie transmitowany na żywo w MTV2 w marcu. Zaledwie 19-letni Marcin Held będzie miał szansę walczyć na gali jednej z najbardziej prestiżowych organizacji MMA na świecie a walczyć jest o co ponieważ do zgarnięcia jest 100.000 dolarów oraz szansa walki z obecnym mistrzem wagi lekkiej Bellatora – Eddie Alvarez’em (21-2-0).

Marcin Held jest w Polsce jednym z najlepszych zawodników MMA oraz Brazylijskiego Jiu Jitsu. Jego przygoda z tym sportem rozpoczęła się kiedy miał zaledwie dziewięć lat i natknął się na klub Jiu Jitsu w swoim mieście. Dziesięć lat później Marcin trafia do turnieju Bellatora z imponującym rekordem walk jak na swój wiek (10-1), wliczając w to zwycięstwa z przeciwnikami dwa razy starszymi od niego. Obecnie pragnieniem brązowego pasa BJJ jest udany debiut w Stanach Zjednoczonych.

„Jestem bardzo zadowolony z faktu, że mogę pokazać fanom MMA w Ameryce co mogę zrobić w turnieju wagi lekkiej,” mówi Held. „Czekałem na to już bardzo długo i chcę się pokazać z najlepszej strony.”

„Marcin jest młodym zawodnikiem, wokół którego jest już sporo zainteresowania. Jestem szczęśliwy, że udało nam się sprowadzić Marcina do Stanów aby fani mogli zobaczyć go w akcji,” powiedział prezes i dyrektor generalny Bellatora – Bjorn Rebney. „Marcin to prawdziwy talent z ogromnym potencjałem i będzie fantastycznym dodatkiem do tego turnieju”.

„Jestem obecnie w takim punkcie swojej kariery, kiedy chcę zrobić kolejny krok i wejść na wyższy poziom tego sportu,” mówi Held. „Wyzwanie dla samego siebie i konfrontacja z zawodnikami klasy światowej jest tym dla czego wszedłem w ten sport oraz turniej Bellatora.”

Held dołączył do grona takich zawodników turnieju jak Nazareno Malegarie, Rob McCullogh, Carey Vanier, Michael Chandler, Lloyd Woodard, Ferrid Kheder, Toby Imada i Patricky Freire.

4 thoughts on “Zawodnicy turnieju wagi lekkiej Bellatora w komplecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *