Zawodnicy, których walki zostały odwołane na gali UFC Vegas 5 nie otrzymają pełnych wypłat

mmajunkie.com

Prezydent UFC Dana White potwierdził, że sześciu zawodnikom, którzy wypadli w ostatniej chwili z karty walk gali UFC Vegas 5, nie zostaną im wypłacone pieniądze za występ.

Planowana walka w wadze półciężkiej pomiędzy Edem Hermanem i Geraldem Meerschaertem została odwołana w sobotę, po tym jak Meerschaert uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Później w nocy, walka w wadze średniej między Kevinem Hollandem a Trevinem Gilesem została odwołana po tym, jak Giles zemdlał za kulisami podczas wyjścia do Oktagonu.

Dodatkowo, w piątek w trakcie ważenia, walka w catchweight (195 funtów) pomiędzy Markusem Perezem i Charlesem Ontiverosem została odwołana przez komisję sportową. Ontiveros nie wyszedł do ważenia natomiast Perez został zważony.

Zazwyczaj, kiedy zawodnik wchodzi na wagę i robi limit wagi, UFC płaci mu przynajmniej pieniądze za występ na gali. Dla przykładu, Ronaldo „Jacare” Souza zważył się przed pojedynkiem w wadze średniej z Uriah Hall’em na UFC 249 jednak ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 jego walka została odwołana, ale mimo to Dana White zapłacił mu pieniądze za występ, ponieważ zrobił wagę.

Wygląda jednak na to, że White przyjął teraz inną politykę po ostatniej gali. Rozmawiając z mediami po UFC Vegas 5, White potwierdził, że podczas gdy zawodnicy, którzy stracili swoje walki z powodu odwołania ich w ostatniej chwili, dostaną „trochę” pieniędzy, nie dostaną pełnych pieniędzy za występ, mimo że wszyscy zawodnicy (poza Ontiverosem) zrobili wagę.

„Dana White: Zawodnicy, którzy nie walczyli dziś wieczorem z powodu odwołania walk, dostali „trochę pieniędzy”, ale nie dostali pieniędzy za występ.”

Jest to ruch, który jest już krytykowany przez część fanów i reporterów w mediach społecznościowych, i to jest decyzja, która może wywołać gniew zawodników, którzy byli zestawieni do walki. Dla kogoś takiego jak 14-letniego weterana UFC Hermana, to nie jego wina, że Meerschaert uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Trenował do tej walki, poleciał do Las Vegas, a następnie jego walka został odwołana w ostatniej sekundzie i nie dostanie za to pełnej wypłaty.

Dana White chwalił się w lipcu, że 2020 rok jest jednym z najlepszych w historii UFC, więc nie zapłacenie swoim zawodnikom pełnej wypłaty po tym, jak zrobili limit wagi i byli gotowi do walk może wywołać wiele krytyki pod adresem szefostwa UFC i samej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *