Zawodnicy głównych walk TUF 25 Finale i UFC 213 o walce Mayweather vs McGregor

Podczas dnia medialnego przed galami TUF 25 Finale i UFC 213 zawodnicy z głównych walk zostali zapytani o swoje typy dotyczące pojedynku bokserskiego między Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem.

Oto typ Fabricio Werduma, który na UFC 213 zmierzy się po raz trzeci z Alistairem Overeemem.

— Jestem za Mayweatherem. Na sto procent. Lubię go, jest miłym facetem. Conor McGregor nie szanuje żadnego zawodnika w innych dywizjach. Ma za dużą gębę i lubi gadać. To nie jest zbyt dobre.

— McGregor wygra w inny sposób. Zarobi wiele milionów. On jest inteligentnym gościem. Dostał tę walkę i promuję tę walkę. Ten pojedynek jednak moim zdaniem wygra Mayweather i nie będzie to nawet bliska walka. Mayweather będzie się z nim bawił.

Alistair Overeem jest podekscytowany tym pojedynkiem i z pewnością będzie go oglądał w domowym zaciszu, ale nie chciał podać swojego typu na walkę.

— Conor zrobił wszystko, by doszło do tej walki i żeby nas zaskoczyć. Zarówno McGregor jak i Mayweather chcą wygrać tę walkę, więc będzie to prawdziwa bitwa, szalona bitwa. Jestem bardzo podekscytowany tą walką, jestem ciekawy jej wyniku i cieszę się, że została oficjalnie zapowiedziana. Będę ją oglądał siedząc na kanapie zajadając popcorn.

Swoją opinię na temat tego pojedynku przedstawił również Yoel Romero, który na UFC 213 zawalczy o tymczasowy pas wagi średniej z Robertem Whittakerem. Bratem Yoela jest Yoan Pablo Hernandez, były mistrz wagi cruiser federacji IBF.

— Ja i mój brat bardzo mało rozmawiamy o sporcie. Rozmawiamy o Bogu, teatrze, uwielbiamy filmy, a szczególnie komedie, ale niewiele rozmawiamy na temat sportu.

— Jeśli mowa o Mayweatherze, człowieku który chciał pobić rekord Rocky’ego Marciano, udało mu się to, to myślicie, że teraz przegra z kimś, kto nie jest bokserem? On oderwie mu głowę.

— Zobaczymy jak szybki jest Conor. Nie chodzi o to jak mocno uderza. Wiem jak on uderza. Jak potrafi być szybki? Pytanie, jak jest szybki i czy ma tę szybkość. To są pytania jakie trzeba postawić. Myślę, że walka może potrwać 12 rund. On zadaje ciosy z dystansu i z bliska, potrafi chwytać rywali i to również może być strategia na przewalczenie 12 tund.

Mistrzyni wagi koguciej Amanda Nunes jest zdania, że McGregor może wygrać tę walkę i to przed czasem. Nunes zmierzy się na UFC 213 w walce rewanżowej z Valentiną Shevchenko.

— Sądzę, że będzie to niesamowita walka. McGregor może wygrać. Myślę, że on ma szansę. Różne rzeczy mogą się wydarzyć. Wydaje mi się, że w pierwszej rundzie lub w trzech pierwszych rundach może pokonać Mayweathera. On jest szybki.

Valentina Shevchenko również stawia na zwycięstwo Conora McGregora i uważa, że walka ta przez niektóre osoby błędnie jest nazywana pojedynkiem o miano najlepszego fightera na świecie.

— Na sto procent stawiam na zwycięstwo McGregora. Uważam też, że ludzie błędnie określają tę walkę mianem pojedynku, który wyłoni najlepszego wojownika na świecie. Żeby tak było obaj powinni zmierzyć się na dystansie 5 rund w boksie i kolejnych 5 rund w MMA. Walka w MMA byłaby też bardziej interesująca niż w boksie.

Większość zawodników jest jednak zgodna co do tego, że bez względu na wynik walki, mistrz wagi lekkiej UFC zarobi niesamowicie duże pieniądze. Wśród nich jest m.in. Justin Gaethje, który zawalczy w pojedynku wieczoru TUF 25 Finale z Michaelem Johnsonem.

— Oni zarobią tonę kasy. McGregor jest geniuszem. Chciałbym zarobić $100 milionów. Szanowałbym go bardziej gdyby jednak bronił swój tytuł tutaj niż walczył tam.

Podobnie jak Gaethje, jego przyszły rywal Michael Johnson również nie przejawia większego zainteresowania tym pojedynkiem.

— Mam wyj***ne na tę walkę. Mam na głowie swoje własne sprawy. Kiedy rozpocznie się walka wieczoru, oczywiście obejrzę ją, ale nie zapłacę za to. To nie jest tak, że siedzimy w klubie i gadamy o tej walce w kółko. Nie mamy mistrza w dywizji, ponieważ zamiast bronić tytułu będzie walczył w boksie, co dla mnie równa się temu jakby go w ogóle nie było. Kto wygra? CO za różnica, za taką kasę oni już są wygranymi, kogo to obchodzi kto wygra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *