Zamknięcie granic Rosji może być kolejną przeszkodą do zorganizowania walki Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Fani MMA wciąż zastanawiają się, czy w kwietniu odbędzie się gala UFC 249 i jej główny pojedynek pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem. Niestety pojawiają się kolejne przeszkody na drodze do zorganizowania tej walki.

Pojedynek o tytuł wagi lekkiej została początkowo zestawiona na 18 kwietnia w Brooklynie. Jednak z powodu pandemii wirusa Covid-19, UFC zostało zmuszone do zmiany miejsca gali i póki co, nie ogłosiło jeszcze oficjalnie nowego miejsca.

Z kolei prezydent UFC Dana White zapewnił fanów, że Khabib Nurmagomedov będzie walczył z Tonym Fergusonem zgodnie z planem 18 kwietnia. Choć organizacja stara się doprowadzić do gali i tego pojedynku, pojawił się nowy problem, który może pogrzebać starcie o tytuł na dobre, już po raz piąty.

Jak poinformował serwis RT.com, Rosja ma zakazać wszelkich podróży przez granicę z powodu pandemii koronawirusa. To stwarza poważny problem, ponieważ Khabib Nurmagomedov niedawno przerwał obóz przygotowawczy w Kalifornii i wrócił do domu do Dagestanu, aby tak zakończyć swój obóz treningowy.

Zakaz podróżowania za granicę ma zostać wprowadzony w Rosji 30 marca 2020 roku. Jeśli więc „Orzeł” ma wydostać się z kraju, to będzie musiał to zrobić teraz. Niedawne zdjęcie na Instagramie sugeruje, że niepokonany mistrz nadal jest w swojej ojczyźnie.

https://www.instagram.com/p/B-OlIPLq9iu/?igshid=dp5r4py20vrw.

Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson zostali zestawieni do walki już po raz piąty przy czterech poprzednich próbach zakończonych niepowodzeniem z różnych powodów. To dlatego Dana White robi wszystko, co tylko możliwe, aby doprowadzić w końcu do tego pojedynku.

One thought on “Zamknięcie granic Rosji może być kolejną przeszkodą do zorganizowania walki Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.