Zamieszki na trybunach gali GLORY 80 przerwały rewanż Arkadiusza Wrzoska z Badrem Hari i anulowały walkę wieczoru

GLORY

To nie był dobry wieczór dla Kickboxingu podczas gali GLORY 80. Wielce oczekiwany rewanżowy pojedynek pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem a Badrem Hari zakończył się rozczarowaniem.

Marokańsko-holenderska legenda K-1, Hari chciał pomścić porażkę z polskim ciężkim Wrzoskiem w walce wieczoru gali GLORY 80. Gala była transmitowana na żywo w systemie pay-per-view z Trixxo Arena w Hasselt w Belgii w sobotę 19 marca.

Zaplanowana na trzy rundy walka nie wytrwała do końca, ale nie z powodu nokautu, TKO czy innego regulaminowego skończenia. W pierwszej walce, Wrzosek, który został zdominowany, ale udało mu się znokautować Hari’ego kopnięciem na głowę we wrześniu ubiegłego roku, wydawał się znacznie bardziej pewny siebie w rewanżu z „Bad Boy’em”, który tradycyjnie zadawał mocne ciosy. Mimo, że na oficjalnych kartach punktowych po pierwszej rundzie „The Polish Hightower” przegrywał i był rozcięty, sprezentował swojemu przeciwnikowi nokdaun pod koniec drugiej rundy kolanem z wyskoku.

Gdy zawodnicy byli w swoich narożnikach, otrzymując instrukcje od swoich drużyn i przygotowując się do trzeciej i ostatniej rundy, na trybunach wybuchła ogromna awantura. Padały ciosy, kopnięcia… rzucano krzesłami. Niektórzy kibice zaczęli uciekać z hali.

Narożnik Wrzoska i on sam apelowali o uspokojenie sytuacji natomiast Hari zdawał się podsycać atmosferę wśród swoich kibiców. Team Wrzoska twierdził, że Hari doznał kontuzji nogi i złamania nosa, a przerwa między 2 i 3 rundą była przedłużana na korzyść Hari’ego.

Póki co, trudno jednoznacznie określić która ze stron pseudokibiców wszczęła burdy, ale bez względu na to, jest to karygodne i haniebne zachowanie.

Walka Badr Hari vs Arkadiusz Wrzosek 2 została „odwołana po dwóch rundach z powodów bezpieczeństwa”, można było przeczytać w komunikacie wyświetlanym na ekranie podczas transmisji PPV z tego wydarzenia.

Prawdopodobnie na arenie nie było wystarczającej liczby pracowników ochrony, a w pewnym momencie wydawało się, że konieczna jest interwencja oddziału policji.

Pozostała część gali, na której miało dojść do walki wieczoru pomiędzy Jamalem Ben Saddikiem i Levim Rigtersem, została odwołana „na prośbę policji w mieście Hasselt”, zgodnie z oświadczeniem wystosowanym przez organizację.

OŚWIADCZENIE GLORY KICKBOXING

„GLORY głęboko żałuje, że gala GLORY 80 została przerwana przez ludzi, którzy zachowywali się niebezpiecznie. Nigdy nie akceptujemy zachowania, które zagraża innym fanom przybyłym na nasze wydarzenia, aby cieszyć się nocą sportu na najwyższym poziomie. Na prośbę policji w mieście Hasselt, przerwaliśmy imprezę po 2 rundzie walki Hari – Wrzosek.

Przepraszamy kibiców, którzy nie mogli zobaczyć zakończenia tej walki oraz pojedynku Ben Saddik – Rigters. Przepraszamy również zawodników, którzy tak ciężko trenowali, a nie mogli wziąć udziału w rywalizacji. Sztuki walki są sportem szacunku i uczciwej rywalizacji w ringu i poza nim”.

Wśród walk, które odbyły się na GLORY 80, Tiffany van Soest obroniła swój tytuł w wadze super-koguciej po zwycięstwie przez TKO w piątej rundzie z Manazo Kobayashi, a Serkan Ozcaglayan wygrał jednogłośną decyzją z Ertugrulem Bayrakiem w wadze średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *