Zamieszanie w sprawie walki Cris Cyborg vs Germaine de Randamie. Cyborg chce teraz walczyć z Megan Anderson

Josh Hedges & Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images / Invicta FC

Po tym jak Cris „Cyborg” Justino zrzekła się tytułu wagi piórkowej Invicta FC, jej planem była walka z mistrzynią UFC Germaine de Randamie. Teraz plany znacząco się zmieniły.

Cris Cyborg wyraziła chęć walki z Germaine de Randamie zaraz po tym, gdy „Iron  Lady” pokonała Holly Holm w pierwszej walce o pas wagi piórkowej UFC i została pierwszą mistrzynią tej dywizji. Propozycja padła na galę UFC 214 planowanej na 29 lipca w Anaheim. Do tego czasu de Randamie miałaby wyleczyć kontuzję ręki. Niestety okazuje się teraz, że do tej walki może nie dojść.

Tom Taylor z BJPenn.com dowiedział się w bliskich źródeł, że walka ta najprawdopodobniej nie odbędzie się na gali UFC 214 i tak właściwie, to nie wiadomo kiedy do niej w ogóle dojdzie.

Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza i bardziej skomplikowana kiedy dowiemy się z ostatniej rozmowy Cris Cyborg z serwisem BJPenn.com, że ma jeszcze dwie walki w kontrakcie i potem zacznie badać wolny rynek. To oznacza, że Justino jest gotowa stoczyć walki nie o pas. Team Cris Justino zasugerował, że jedną z takich walk, której stawką nie będzie tytuł, mógłby być pojedynek z aktualną mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson.

Pytanie tylko, czy Megan Anderson będzie w stanie przejść do UFC i czy UFC zechce podpisać z nią kontrakt? Biorąc pod uwagę, że walka z GDR nie wchodzi teraz w grę, to Cyborg i jej obóz potwierdzają, że walka z Anderson jest teraz ich celem.

Justino powiedziała serwisowi, że starała się już wcześniej wpłynąć na to, by Anderson trafiła do UFC, ale obóz Anderson stwierdził, że ich zawodniczka nie jest jeszcze na to gotowa. Tymczasem Megan Anderson zaprzeczyła tym informacjom zapewniając, że nigdy nie otrzymała propozycji walki z Cris Cyborg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *