Yoel Romero spotka się z Alexem Polizzim na gali Bellator 280 po wycofaniu się Melvina Manhoefa

Yoel Romero ma nowego przeciwnika na gali Bellator 280, a będzie nim obiecujący Alex Polizzi.

Po wycofaniu się Melvina Manhoefa, Romero (13-6 MMA, 0-1 BMMA) spotka się teraz z zyskującym na popularności zawodniku wagi półciężkiej Polizzim (10-1 MMA, 4-1 BMMA) w trzyrundowym co-main evencie.

Gala odbędzie się 6 maja w AccorHotels Arena w Paryżu, a główna karta będzie transmitowana na Showtime.

Oficjalny przedstawiciel Bellatora w sobotę potwierdził MMA Junkie zmianę po początkowych doniesieniach holenderskiego dziennika Redactie Telesport. W raporcie podano, że Manhoef doznał kontuzji podczas niedawnego zatrzymania trzech włamywaczy.

Oczekiwano, że pojedynek ten będzie ostatnią walką Manhoefa dla Bellatora, o czym prezydent organizacji Scott Coker powiedział MMA Junkie w wywiadzie przed jej odwołaniem.

45-letni Romero podpisał kontrakt z Bellatorem w 2021 roku i zadebiutował we wrześniu tego samego roku, walcząc z byłym zawodnikiem UFC Philem Davisem. Pojedynek ten był głównym wydarzeniem gali Bellator 266, w którym Davis pokonał Romero przez jednogłośną decyzję. Po walce Romero wyraził frustrację, ponieważ myślał, że walka miała być pięciorundowym main eventem, a nie trzyrundowym. Od tego czasu Bellator wprowadził pięciorundowe walki wieczoru.

30-letni Polizzi przystępuje do walki na gali Bellator 280 z passą trzech zwycięstw. Były mistrz organizacji LFA pokonał między innymi byłego mistrza Bellatora w wadze średniej, Rafaela Carvalho i Granta Neala, odkąd podpisał kontrakt z organizacją w 2020 roku. Ostatnio walczył na gali Bellator 276 w marcu, gdzie pokonał Jose Augusto przez poddanie w emocjonującym pojedynku.

Walką wieczoru gali Bellator 280 będzie pojedynek o tytuł mistrza wagi ciężkiej w którym zmierzą się mistrz Ryan Bader i Cheick Kongo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.