Yoel Romero przyłapany na dopingu?

Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports
Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Żołnierz Boga najprawdopodobniej nie przeszedł antydopingowego testu.

Yoel Romero (11-1, 7-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) na UFC 194 na punkty pokonał Ronaldo Souzę (22-4 1 NC, 5-1 w UFC, #3 w rankingu UFC), dla Kubańczyka była to siódma wygrana w UFC bez porażki i dalszy ciąg marzeń o walce, której stawką będzie mistrzowski pas.

Okazuje się jednak, że pomimo wspaniałej passy zwycięstw 38-latek może w najbliższej przyszłości o pas nie zawalczyć. Powód? Wczoraj organizacja UFC poinformowała o możliwym naruszeniu przez Yoela polityki antydopingowej.

Organizacja UFC została dzisiaj poinformowana przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) o potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej przez Yoela Romero wynikających z próbki pobranej poza walkami.

USADA, niezależny administrator polityki antydopingowej UFC zajmie się wynikami i odpowiednio rozstrzygnie sprawę z udziałem Romero. Dodatkowe informacje zostaną podane w odpowiednim czasie zgodnie z postępem w sprawie.

Jeśli oblanie testu zostanie potwierdzone Romero zostanie zawieszony a wynik ostatniego pojedynku zmieniony na no contest.

W sprawie tej nie mogło obejść się bez komentarza jednego z zawodników, którzy do fanów Yoela nie należą.

4 thoughts on “Yoel Romero przyłapany na dopingu?

  1. Jak mozna nazywac sie zolnierzem boga i jednoczesnie tak oszukiwac? Lapanie sie siatki przy obronach obalen, wkladanie palcow do oczu przeciwnikowi, krzeslo podczas walki z Kennedym ktore uratowalo go od porazki, a teraz jeszcze jakis doping……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *