Yoel Romero nie przeszedł badań medycznych, nie zawalczy z Anthonym Johnsonem

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Kubańczyk usunięty z rozpiski gali Bellatora.

Jak poinformowała wczoraj stacja CBS Sports, pojedynek Yoela Romero (13-5, 9-4 w UFC) z Anthonym Johnsonem (22-6, 13-6 w UFC) został anulowany, ponieważ Kubańczyk nie został dopuszczony do walki przez lekarza. Organizacja poinformowała, że Romero nie będzie mógł walczyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Pojedynek miał być częścią turnieju wagi półciężkiej a zdaniem wielu – najciekawszych pojedynkiem pierwszej rundy tych zmagań.

Wcześnie zawodnikiem rezerwowym turnieju ogłoszono Juliusa Anglickasa (10-1) jednak obecnie nie wiadomo czy będzie on mógł rywalizować z Johnsonem na gali, która odbędzie się już za tydzień.

Zarówno dla Yoela jak i Johnsona, walka turniejowa byłaby debiutem w organizacji. Romero opuścił organizację UFC po przegranej z Israelem Adesanyą w rywalizacji o pas wagi średniej. Wcześniej 44-latek zanotował porażki także w walkach z Paulo Costą i Robertem Whittakerem.

Johnson nie walczył od ponad czterech lat a w tym czasie ogłaszał już definitywne zakończenie sportowej kariery. Anthony dwukrotnie miał szansę zdobyć pas UFC jednak oba starcia z Danielem Cormierem przegrał przez poddania.

Pochodzący z Litwy Anglickas ma za sobą trzy wygrane w oktagonie Bellatora, wcześniej zdobył pas wagi półciężkiej LFA a także wygrał walkę w programie Dana White’s Tuesday Contender Series.

Gala Bellator 258 odbędzie się 7 maja w Uncasville, w walce wieczoru Juan Archuleta podejmie Sergio Pettisa w rywalizacji o pas wagi koguciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *