Yang Jian Bing zmarł podczas zbijania wagi przed galą ONE Championship: Spirit of Champions

muscletech.cn
muscletech.cn

Tragiczna wiadomość o śmierci chińskiego zawodnika Yang Jian Binga pojawiła się przed organizowaną galą ONE Championship 35.

Yang Jian Bing (7-1, 1 NC), to 21-letni zawodnik wagi muszej, który podczas dzisiejszej gali miał zmierzyć się z Geje Eustaquio (6-4). Bing stoczył dla organizacji RUFF cztery walki z czego jedna zakończyła się jako nierozstrzygnięta. Dla organizacji ONE Championship stoczył trzy walki przegrywając ostatnią z Ze Wu.

Przed czwartkowym ważeniem, Bing mocno pracował nad zbiciem wagi i ostatecznie do ważenia nie doszło ponieważ zawodnik trafił do szpitala. Geje Eustaquio, który miał z nim walczyć napisał na Facebooku, że „został przewieziony do szpitala z powodu odwodnienia i udaru cieplnego.”

good morning…sorry to let you know fellas that our fight tonight will not push through… my opponent didn’t make…

Posted by Geje Eustaquio on 10 grudnia 2015

Przed rozpoczęciem się gali, szef organizacji Victor Cui napisał na swoim Facebooku, że „przyczyna śmierci jest wciąż ustalana, ale organizacja będzie ściśle współpracować z rodziną i oferuje wszelkie możliwe wsparcie, którego będzie potrzebować.”

There is nothing more profoundly tragic and sad than when a member of the ONE Championship family, current or past,…

Posted by Victor Cui on 11 grudnia 2015

Wkrótce potem, organizacja wydała oficjalne oświadczenie, jednak z pominięciem kwestii zbijania wagi przez zmarłego zawodnika.

„Rodzina ONE Championship poniosła ogromną stratę w związku ze śmiercią chińskiego zawodnika wagi muszej Yang Jian Binga w dniu 11 grudnia 2015r. o godzinie 12:06 czego powodem była niewydolność krążenia. Procedury raporty wciąż są prowadzone. On miał 21 lat.

Bing był hospitalizowany w szpitalu San Juan De Dios w Pasay na Filipinach po tym jak 10 grudnia nagle zasłabł. W szpitalu otrzymał najlepszą opiekę medyczną, a jeden z urzędników ONE stale informował jego rodzinę.

Prezydent ONE Championship Victor Cui powiedział: „Nie ma nic bardziej tragicznego i smutnego od odejscia jednego z członków rodziny ONE Championship. Nasze mysli i modlitwy są z rodziną i najbliższymi Yang Jian Binga. Będziemy ściśle współpracować z rodziną i zaoferujemy wszelkie możliwe wsparcie, którego będzie potrzebować w tym trudnym czasie.

Chcę podziękować wszystkim fanom z całego świata za swoje myśli i modlitwy. W tej chwili jesteśmy wdzięczni wszystkim okazującym szacunek rodzinie Binga i szanującym jej prywatność po stracie syna i brata.”

Po raz kolejny byt drastyczne zbijanie wagi przez zawodnika przyczynia się do zgonu lub w lżejszych przypadkach hospitalizacji. Ten tragiczny przypadek może znów rozpocząć intensywne dyskusje na temat redukcji wagi przed pojedynkami MMA.

4 thoughts on “Yang Jian Bing zmarł podczas zbijania wagi przed galą ONE Championship: Spirit of Champions

  1. Zbijanie wagi to komedia, oglądam potem typów z mojej wagi którzy ważą 8kg więcej. Przed wejściem do klatki powinna stać waga, odchyłka od ważenia 1-1,5kg i koniec tematu albo startujesz w konkretnej wadze albo wypad.

  2. Przeceiz federacje nie pojda an cos takiego wyobrazacie sobie ze np w najblizszej walce McGregor vs Aldo ktorys by nie mial waggi przed wejsceim do kaltki i by odwołali walke tak o. Albo by sie sie troili by zrobic wage przed wejsceim do klatki i walczyłoby takich dwoch wyprutych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *