Wyznaczyłem sobie limit porażek! Łukasz Jurkowski w Radio Koksu

Łukasz „Juras” Jurkowski udzielił ekskluzywnego wywiadu dla „Radio Koksu”. Z prawie 45 minutowej rozmowy dowiecie się co Juras sądzi o walce Hardkorowego Koksa z Najmanem i dlaczego na czas jej trwania wyłączy swój mikrofon komentatora. Poza tym, opowie m. in. o tym, dlaczego przestał walczyć i czemu nigdy nie przestanie trenować! 

Michał Konowalski, współprowadzący Radia Koksu, przeprowadził bardzo ciekawą i szczerą rozmowę z

Łukaszem 'Jurasem’ Jurkowskim – komentatorem sportowym i byłym zawodnikiem MMA.

Rozmowę otworzył wątek zbliżającej się wielkimi krokami walki Roberta Burneiki z Marcinem Najmanem. Juras przyznał, że ciężko jest w tym momencie przesądzać o wygranej czy porażce któregokolwiek z zawodników:

Ktoś kto nie ma doświadczenia w sportach walki, nie ma czego szukać w klatce czy w ringu z osobą, która trzymała już rękawice na rękach. Jednak, jeżeli Robert jest mocny psychicznie i w tej sferze próbuje rozegrać tę walkę i ma troszeczkę więcej tlenu niż na 15 sekund, to akurat z tym rywalem wszystko jest możliwe. Sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało – stwierdził już na początku Łukasz Jurkowski.

Juras bardzo przychylnie wypowiada się o Hardkorowym Koksie, który oprócz przewagi psychicznej nad rywalem, ma również ogromy dystans do siebie i co najważniejsze – przychylność fanów:

Nie sądzę, żeby Robert jakoś mocno stracił w oczach fanów. On nie jest zawodnikiem, więc porażka w formule MMA, z kimkolwiek by nie walczył, absolutnie nic mu nie odbiera… Widać, że Robert dobrze się bawi filmikami, które wrzuca i niech tak zostanie.

W kolejnej części rozmowy Jurkowski odpowiada na pytania fanów Radia Koksu. Seria pytań od słuchaczy zaczyna się od tego, dlaczego Łukasz zdecydował się w tak młodym wieku przerwać karierę sportowca. Czy chodziło o kasę?”

Zdecydowanie nie chodziło o pieniądze – mówi Łukasz. Po prostu wyznaczyłem sobie limit porażek. Kilka lat temu, kiedy miałem złą passę – 3 porażki z rzędu, powiedziałem, że jak dobiję do 10, bez względu na to ile będzie zwycięskich cyfr z przodu, kończę przygodę z MMA. Nie chce być zawodnikiem, który ma taki sam bilans porażek co zwycięstw.

To tylko przedsmak rozmowy. Całość wywiadu dostępna jest tutaj:

2 thoughts on “Wyznaczyłem sobie limit porażek! Łukasz Jurkowski w Radio Koksu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *