Wywiad z Yusuke Masudą przed Fighters Arena Łódź

Wywiad z Yusuke Masudą, przeciwnikiem Pawła Nastuli podczas walki wieczoru Gali FIGHTERS ARENA ŁÓDŹ (3.09., Atlas Arena, Łódź, www.fighters-arena.com)

FAŁ: Dlaczego trenujesz MMA, a nie np. tradycyjne, japońskie sztuki walki?

Yusuke Masuda: Interesowałem się i trenowałem zapasy już od szkoły podstawowej. Kontynuowałem treningi przez cale studia, potem mój trener zachęcił mnie do MMA i wprowadził do dobrego klubu MMA w Tokio. Zacząłem oglądać PRIDE w telewizji, chciałem wystąpić do PRIDE i po prostu tak to się zaczęło.

FAŁ: Dlaczego zdecydowałeś sie na walkę z Nastulą w takim szybkim czasie?

YM: Paweł Nastula jest legendą w judo i wszyscy pamiętają jego walki w PRIDE. Walka z nim to na prawdę wielki honor dla mnie, i dla każdego zawodnika w Japonii, wiec jestem szczęśliwy i wdzięczny, ze mój klub wyznaczył właśnie mnie.

FAŁ: Jaki masz „plan gry” na Nastulę?

YM: Nie potrafię tego powiedzieć słowami, dam na pewno z siebie wszystko.

FAŁ:  Jakie masz wspomnienia z Polski?

YM: Pamiętam tylko krótki spacer po pięknym mieście i piękne budynki. Pamiętam także, żee Polskie jedzenie jest bardzo smaczne.

FAŁ:  Jak trenujesz przed walką ?

YM: Odkąd  zakontraktowaliśmy walkę, do podstawowego treningu MMA dodałem więcej treningu siłowego i biegowego na wytrzymałość.

FAŁ: Co Twoi rodzice myślą o Twoje karierze?

YM: Oboje rodziców  pochodzi z wielowiekowej samurajskiej rodziny. Wspierają mnie mentalnie  na treningach, jednak są przeciwni mojej karierze w MMA…

One thought on “Wywiad z Yusuke Masudą przed Fighters Arena Łódź

  1. Ze strony fighters-arena.com : „W związku z nieporozumieniem wynikłym z nieprecyzyjnej informacji otrzymanej ze strony japońskiej, umieściliśmy na stronie Gali wywiad z Yusuke Masudą, który był do wykorzystania jedynie na stronie budo.pl. Za to niezawinione z naszej strony nieporozumienie serdecznie przepraszamy, zwłaszcza serwis budo.pl i Pana Oskara Berezowskiego. Prosimy także media elektroniczne, który opublikowały w/w wywiad, o sprostowanie jego autora oraz źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *