Wywiad z Rich`em Franklinem

 

Zapraszam do zapoznania się z najnowszym wywiadem przeprowadzonym Z Rich`em Franklinem przez mmamania.com

MMAmania: Zacznijmy od UFC 98. Lyoto Machida pokonał Rashada Evansa w walce o pas wagi ciężkiej. Miałeś okazję obejrzeć tą walkę ? Co sądzisz o występie Lyoto Machidy ?

Rich Frankin: Nie oglądałem tej walki. Rzadko oglądam walki w czasie moich przygotowań, chyba, że jest to walka mojego przeciwnika. Będę oglądać UFC po mojej walce.

MMAmania: Walczyłeś z Machida w Japoni w 2003 roku. Pamiętasz tą walkę ?

RF: Pamiętam, że Machida był bardzo nieuchwytny i lepszy niż się spodziewaliśmy. W tamtym czasie miał stoczone tylko trzy walki. Wiedziałem, że ostatecznie znajdzie się w sytuacji w jakiej jest dzisiaj.

MMAmania: Chciałbyś mieć możliwość rewanżu przeciwko niemu ?

RF:  Chciałbym kierować się ku tytułowi 205lbs. Jeśli znajdowałby się na mojej drodze do osiągnięcia mojego osobistego celu byłbym zainteresowany. Inaczej muszę skupiać się na tym co jest ważne.

MMAmania: W swojej ostatniej walce na UFC 93 przegrałeś przez niejednogłośny werdykt z Danem Hendersonem. Przed ogłoszeniem wyników myślałeś, że zrobiłeś wystarczająco dużo aby zwyciężyć w tej walce?

RF: Wierzę, że wygrałem tą walkę. Zdominowałem go w stójce, Handerson nie był w stanie uszkodzić mnie nawet gdy mnie złapał, nie mówiąc już nawet o przytrzymaniu mnie większość czasu. Jedyną szkodą jaką mi zrobił było przypadkowe szturchnięcie oka i uderzenie głową.

MMAmania: Przypadkowe uderzenie głową oraz szturchnięcie oka, które otrzymałeś od Handersona w żadnym stopniu nie utrudniły Ci  możliwości odniesienia sukcesu w tej walce ?

RF: Nie, uderzenie głową wywołało więcej krwi i sędziowie widzieli to, a szturchnięcie oka było w ostatnich 30-45 sekundach walki. Nie powinienem być w takiej sytuacji.

MMAmania: To jak duży wpływ w rzeczywistości mają ?

RF: Naprawdę żaden.

MMAmania: Byłeś podekscytowany możliwością zostania trenerem dziewiątego sezonu „The Ultimate Fighter” czy  niezbyt z powodu zawieszenia Twojej kariery i zajęcia się telewizyjnym show?

RF: Miałem już okazję trenować w tym show więc nie jest to dla mnie nic wielkiego. Szczerze mówiąc, nie chciałem rezygnować z czasu poświęcanego mojej rodzinie po raz drugi.

MMAmania: Staniesz twarzą w twarz z Andersonem Silva podczas UFC 99 w Niemczech. Jak wygląda obóz treningowy? Gdzie się odbywa ? Kim są trenerzy oraz zawodnicy pomagający przygotować Ci się do nadchodzącej walki?

RF: Zacząłem mój obóz treningowy w domu w Cincinnati, trwało to prawie dwa tygodnie. Stamtąd pojechałem do Los Angeles by trenować z Andersonem (Silvą) przez dwa tygodnie, a następnie przez dwa tygodnie w Seattle. Wróciłem do domu na dwa tygodnie końcowych przygotowań przed wyjazdem do Niemiec.

MMAmania: Jakim doświadczeniem jest dla Ciebie trening z Andersonem Silva ? Kto do kogo się zgłosił ? Czym uzasadniona była ta decyzja ?

RF: To długa historia jeśli chodzi o treningi z Andersonem podczas przygotowań do tej walki. Kiedyś niejednokrotnie rozmawialiśmy na temat wspólnych treningów ale nasze harmonogramy były sprzeczne.

Ed Soares, menadżer Andersona zadzwonił i zaprosił mnie do treningów w LA podczas przygotowań do tej walki. Pomyśleli, że pomoże mi to, ponieważ Anderson i Wanderlei byli kolegami z drużyny. Skonsultowałem to z moimi trenerami – Neal Rowe, Rob Radford oraz Matt Hume i wszyscy zdecydowali, że to dobry pomysł.

MMAmania: Wracając do Wanderleia, przygotowujesz się na byłego mistrza PRIDE wagi średniej czy na człowieka, który przegrał cztery walki spośród pięciu ostatnich ?

RF: Mimo ostatniego bilansu, Wanderlei wciąż jest niebezpiecznym zawodnikiem !

MMAmania: Jaki jest Twój plan na walkę z Wanderleiem ? Co Twoim zdaniem jest jego największą słabością?

RF: Mam nadzieję skorzystać z faktu, że w końcu walczę z kimś kto może chcieć walczyć ze mną w stójce w przeciwieństwie do wszystkich zapaśników, z którymi ostatnio walczyłem. Plan walki – zadawać ciosy !

MMAmania:  Wybiegając w przyszłość, czy masz zamiar zmieniać wagę ze 185 lbs na 205 lbs i odwrotnie?

RF: Planuje pozostać w 205lbs.  Właśnie dlatego ta walka odbędzie się w catchweight, a nie 185lbs.

MMAmania: Są jacyś inni zawodnicy, zauważeni przez Ciebie, którzy mogą stać się potencjalnymi przeciwnikami, z którymi chciałbyś walczyć oraz sprawdzić na nich swoje umiejętności?

RF: Teraz mam na myśli tylko jednego – Wanderlei !

MMAmania: Jak długo chcesz walczyć ? Ile walk zostało w Twoim aktualnym kontrakcie ?

RF:  Mam jeszcze dwie walki w moim kontrakcie. Zawsze wyobrażałem sobie koniec mojej kariery w wieku 36 albo 37 lat. Zgadzam się na negocjacje jeszcze jednego kontraktu z UFC, który może mnie doprowadzić do końca mojej kariery.

MMAmania: Czy osiągnąłeś wszystko, co chciałeś i możesz ze spokojnym sumieniem odejść na sportowa emeryturę?

RF: Nie. Gdybym osiągnął wszystko, nie miałbym powodu by rywalizować.

MMAmania: Czy możemy spodziewać się obejrzenia Cię w walce o inny pas przed końcem Twojej kariery?

RF: Zanim odejdę chciałbym zdobyć tytuł 205lbs.

MMAmania:  Zanim skończymy, jest jakaś wiadomość, którą chcesz przekazać swoim fanom lub jakimś sponsorom, którym chciałbyś podziękować ?

RF:  Kocham fanów, których spotykam i mam nadzieję, że odwiedzają AmericanFighter.com i wiedzą co jest.

One thought on “Wywiad z Rich`em Franklinem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *