Wywiad z Raphaelem Assunção

 

Po czternastu wygranych w piętnastu walkach Raphael Assunção wydaję się być jednym z czołowych zawodników wagi piórkowej WEC. W wywiadzie udzielonym dla tatame.com Raphael wypowiada się na temat pojedynku z Urijah Faberem, mówi także o przygotowaniach oraz o swoich oczekiwaniach związanych z tą walką.

T: Jak wyglądają twoje treningi, jeśli chodzi o powrót do octagonu?

RA: Właśnie rozpocząłem treningi, które są prowadzone w sposób bardzo profesjonalny.

T: Gdzie i z kim trenujesz?

RA: Obecnie trenuję w Atlancie z moimi braćmi Juniorem i Freddym, Jucão, z braćmi Douglas oraz Diego Limą, jednakże być może wezmę udział w nowym obozie treningowym… Nadal rozważamy taką możliwość.

T: Zawalczysz z Urijah Faberem, byłym mistrzem kategorii, który jest jednocześnie uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Jakie są twoje oczekiwania związane z tą walką?

RA: Moje oczekiwania są zawsze pozytywne, on ( Urijah) jest dobry we wszystkim, jednak postaram się go przycisnąć, nadać walce odpowiedni rytm i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę aby ta walka była emocjonująca, mam również zamiar godnie reprezentować Brazylię oraz całą moją rodzinę.

T: Czy uważasz, że Urijah jet najtrudniejszym przeciwnikiem z przyszło ci się zmierzyć?

RA: Być może jest on najtrudniejszym przeciwnikiem z  jakim się spotkam, aczkolwiek walczyłem z zawodnikami silniejszymi od niego, z zawodnikami o większych umiejętnościach jiu-jitsu, muay thai… ale to, co czyni go niebezpiecznym, to niezwykła zdolność łączenia różnych technik. Dlatego też mam zamiar wykorzystać wszystkie, nawet najmniejsze, popełniane przez niego błędy.

T: Brazylia rośnie w siłę jeśli chodzi o twoją kategorię wagową. Macie takich zawodników jak Ty, czy np. Jose Aldo. Jak to wygląda z twojej perspektywy?

RA: Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jose Aldo utrzymuje swój wysoki poziom a ja walczę z dobrymi zawodnikami, reprezentującymi różne style i na szczęście udaje się nam pozostać na szczycie.

T: Jose będzie walczył o tytuł z Mikiem Brownem. Jak według ciebie potoczy się ta walka? Jaki będzie jej rezultat?

RA: Nie mam pojęcia… walka o tytuł zawsze jest ciężka. Jeśli obaj będą bardzo dobrze przygotowani i skupieni podczas walki to trudno jest wytypować zwycięzcę… uważam, że szansę na wygraną ma każdy z nich.

T: Kolejnym Brazylijczykiem, który był dobry w tej kategorii wagowej jest Waggney Fabiano, który niestety ostatnio przegrał. Czy ta przegrana była dla ciebie zaskoczeniem? Czy uważasz, że powinien zmienić kategorię wagową?

RA: Byłem bardzo zaskoczony. Sądzę, że Waggney pasuje do kategorii wagowej, w której walczy a decyzja o jej zamianie należy tylko i wyłącznie do niego.

T: Jakie są twoje plany na przyszłość? Czy myślałeś o przejściu do wagi lekkiej UFC?

RA: Nie mam w planach przejścia do wagi lekkiej UFC, ze względu na moje predyspozycje między innymi budowę ciała. Walczyłem w podobnej kategorii wagowej na początku mojej kariery. Miałem wtedy do czynienia z bardzo dobrymi zawodnikami ale dzięki Bogu udało mi się wygrać tamte pojedynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *