Wywiad z organizatorami IFFederation

Poniżej przedstawiam wywiad z właścicielami nowej federacji MMA, która odbędzie się w Dąbrowie Górniczej. Założycielami IFFederation Krzysztof Malik i Krzysztof Halemba, którzy zaserwują nam 8 października kolejną porcję adrenaliny i walk MMA.

Fight24.pl: Kiedy i jak powstał pomysł zorganizowania gali MMA?

Krzysztof Malik: Od kiedy pamiętam zawsze z Krzychem interesowaliśmy się sportami walki. Jeżeli chodzi o sam pomysł organizacji gali mma jak on się narodził to ciekawa i dość złożona historia. Pomysł na orgnizacje zaczął się zradzać kiedy to klasowi zawodnicy zaczeli zgłaszać się do mnie o pomoc w przygotowaniu motorycznym do swoich startów. Byli wśród nich również zawodnicy mma z pierwszych miejsc rankingów. Poznaliśmy środowisko, obserwowaliśmy zawody MMA i zgodnie doszliśmy do wniosku że trzeba stworzyć solidną organizację dzięki której przede wszystkim nasi polscy zawodnicy będą mogli się rozwijać i walczyć z topowymi fighterami ze świata w najlepszych warunkach . Naszym zadaniem jest im te warunki tworzyć.

Fight24.pl: Kto jest organizatorem i głównym pomysłodawcą IFFederation?

Krzysztof Halemba: Organizatorami, a zarazem głównymi pomysłodawcami jesteśmy my – to jest Krzysztof Halemba i Krzysztof Malik. Podobno poniosła nas młodzieńcza fantazja przy organizacji tej gali, ale my twardo stąpamy po ziemi i chcemy zrobić wielką imprezę MMA. Chcemy także przy tym głośno mówić o tym sporcie i pokazać, że może to być wielkie wydarzenie sportowe, które zjednoczy wszystkich sympatyków MMA, a także przyciągnie jej nowych kibiców.

Fight24.pl: Jakie trudności napotyka organizator w Polsce? Dlaczego celują Państwo w tak niszowy sport?

Krzysztof Halemba: Trudności? Mamy za mało czasu na wywiad żeby tutaj mówić o trudnościach  Przede wszystkim nie wszyscy wiedzą w Polsce co to jest MMA i to jest chyba główny problem. Dlatego chcemy promować Naszą galę jako sztuki walki z dużym naciskiem na słowo „sztuka” z zawodnikami jako artystami, staramy się zainteresować ludzi związanych z biznesem, polityką, kulturą, aby w coraz większych kręgach rozmawiano o MMA. Da to większą możliwość rozwoju i popularyzacji MMA w Polsce.

Fight24.pl: Na polskim rynku MMA jest już jedna duża organizacja, czy będą Państwo chcieli zbudować organizację, która będzie mogła z nią konkurować?

Krzysztof Malik: Planujemy stworzyć równie silną i solidną markę ale dlaczego zaraz konkurencje. Przecież przyświeca nam chyba ten sam cel? Czyli promocja MMA i polskich zawodników. Zdaję sobie sprawę, że jest to również biznes, ale według mojej oceny nasza federacja nie zaszkodzi KSW a wręcz przeciwnie. Myślę, że wniesiemy duży powiew świeżości, na którym będzie mogło skorzystać również KSW.

Fight24.pl: Zapewne koszty zorganizowania takiej gali są spore ale czy moglibyśmy się dowiedzieć jaki jest mniej więcej przedział cenowy?

Krzysztof Halemba: Następne pytanie proszę.

Fight24.pl: W październiku na IFFederation zobaczymy tylko walki Polaków z zawodnikami z Niemiec. Tak będzie na każdej kolejnej gali, czy reprezentacje będą się zmieniać?

Krzysztof Halemba: Reprezentacja Niemiec to pierwszy odcinek IFF, a zarazem najbardziej kontrowersyjny przeciwnik. Za każdym razem gdy Polska rywalizuje z reprezentacją Niemiec piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej czy jakiejkolwiek innej dyscypliny, budzi to ogromne emocje wśród kibiców. Wierzymy, że i tym razem będzie podobnie. Oczywiście w następnych galach IFF Polska zmierzy się z reprezentacjami innych krajów.

Fight24.pl: Na jakiej zasadzie byli dobierani zawodnicy startujący w tej gali?

Krzysztof Halemba: Chcąc zapewnić publiczności dobre widowisko musieliśmy szczególną uwagę przywiązać do zawodników, aby była to czołówka w kraju. Zawodnicy byli dobierani bardzo uważnie w porozumieniu z ich trenerami oraz niezależnymi fachowcami w tej dziedzinie sportu, chcieliśmy zrobić ciekawy  i mocny fight card. Dodam jeszcze, że zarówno zawodnicy jak i trenerzy oczekiwali atrakcyjnych przeciwników, aby mogli dać dobre walki dla publiczności.

Fight24.pl: Jeśli będą to walki tylko z reprezentantami Niemiec to skąd taki pomysł i czy nie jest to zbyt duże ograniczenie?

Krzysztof Malik: Mamy plan organizować rywalizację międzypaństwowe ponieważ uważamy że tego typu pojedynków brakuje a one zawsze wzbudzają dodatkowe emocje i elektryzują rodaków. Nie uważam rywalizacji pomiędzy reprezentacjami za jakiekolwiek ograniczenie. Jeżeli chodzi o to dlaczego to właśnie Niemców wybraliśmy jako jednych z pierwszych rywali to musimy wziąć pod uwagę dwa aspekty historyczny i sportowy. Sportowo Niemcy stoją bardzo dobrze również jeżeli chodzi o MMA przez co są bardzo atrakcyjnym rywalem dla Polaków. Jeżeli chodzi o aspekt historyczny to również nie przypadek decydował o rywalu. Jak każdy wie z Niemcami nie jedną bitwę Polska stoczyła, między innymi obchodzimy teraz rocznicę jednego z trzech Powstań Śląskich, dlatego też jest to ukłon dla naszej historii, że gala odbywa się, może na trochę innym terytorialnie niż wówczas Śląsku, ale Śląsku. Oczywiście teraz walczymy w ringu już po przyjacielsku, tylko i wyłącznie na sportowo.

Fight24.pl: Czy IFFederation będzie odbywać się tylko w Dąbrowie Górniczej, czy jest szansa że zobaczymy ją także w innych miastach?

Krzysztof Malik: Kolejne gale będą organizowane w innych miastach, ale na Śląsk na pewno powrócimy.

Fight24.pl: Można liczyć na to, że gala będzie transmitowana w jakiejś telewizji?

Krzysztof Halemba: Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi Orange Sport Info. Korzystając z okazji chcielibyśmy tutaj podziękować ekipie z OS za zaufanie jakim nas obdarzyli.

Fight24.pl: Czy nasza publiczność zobaczy na gali coś czego jeszcze w polskim MMA nie było?

Krzysztof Halemba: Według mojej wiedzy jeszcze nigdy w Polsce nie odbywał się casting na ring girls. Także po raz pierwszy w Polsce rozegrany zostanie mecz na zasadach MMA tym razem Polska vs Niemcy. Przewidzieliśmy jeszcze kilka niespodzianek, ale żeby je zobaczyć to zapraszam do Dąbrowy Górniczej 8 października o godz. 18.30 aby na żywo zobaczyć jak tworzy się historia.

Rozmawiał Paweł „Yoshi” Pradyszczuk
Podziękowania za pomoc – Delta

One thought on “Wywiad z organizatorami IFFederation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *