Wywiad z Kamilem Bazelakiem

Kamil Bazelak. Strongman, w latach 90-tych medalista turniejów karate, kickboxingu i boksu. Stało się o nim ostatnio głośno za sprawą wyzwania jakie rzucił Mariuszowi Pudzianowskiemu. Wielu potraktowało to jako chęć promocji, jak się jednak okazuje konflikt miedzy dwoma strongmanami ma głębsze podłoże. Zainteresowanie MMA Kamila jest też poważniejsze. Miał wystąpić na ostatnim Angels of Fire, jednak z powodu wycofywania się przeciwników (a brani pod uwagę jako alternatywa wzięli  inną walkę w tym samym czasie) organizatorzy musieli zrezygnować najpierw z planowanego turnieju w wadze superciężkiej, a następnie nawet z pojedyńczej walki. O swoich doswiadczeniach zawodniczych w sportach walki, przygodzie strongmańskiej i nowych projektach Kamil opowiada w wywiadzie jaki udzielił portalowi Fight24.pl.

Jak wyglądała Twoja kariera w sztukach walki?
– Treningi sportów walki zacząłem w 1987 roku. Najpierw było to karate Kyokushin, potem Isshin-Do. Potem trafiłem do sekcji bokserskiej Łódzkiego Policyjnego Klubu Sportowego prowadzonej przez Stanisława Pisarka i Jerzego Kaczmarka.
Wielokrotnie z różnym powodzeniem stawałem na ringu w zawodach ogólnopolskich. Na jednym z turniejów dosłownie zniszczyłem ówczesnego mistrza Polski w boksie Piotra Ścieszko, który później przez chwilę był zawodowym bokserem. Walka ta nie zakończyła się jednak moja wygraną, gdyż zostałem zdyskwalifikowany za nieprzepisowe uderzenie głową. Prawda była jednak taka, że Ścieszko był pupilkiem mojego trenera, który zrobił wszystko, abym tej walki nie wygrał. Zostałem zdyskwalifikowany w sytuacji, gdy mój przeciwnik ledwo już stał na nogach, co niechybnie uratowało go przed K.O.
Swoje zmagania na ringu zakończyłem w 1997 roku biorąc udział w dwóch turniejach ogólnopolskich.Na ostatnim z nich zająłem II miejsce w wadze ciężkiej.

Dlaczego zdecydowałes się na zawody strong man i dlaczego teraz chcesz wracać do sportów walki?
– Tak jak mówiłem boksowałem amatorsko w ŁPKS w Łodzi, jednakże tak zwane diety bokserskie, które otrzymywałem nie pozwalały mi na godziwe życie. Brakowało mi pieniędzy na podstawowe potrzeby, a treningi 2-3 razy dziennie uniemożliwiały mi normalną pracę. Dlatego też zająłem się sportami siłowymi, organizacją imprez Strong Man i startami w tychże zawodach.
Próbowaliśmy wraz z bratem stworzyć organizację sportów siłowych, która byłaby przeciwwagą dla rozgrywanych w TVN zawodach siłaczy. Udało nam się zorganizować Mistrzostwa Polski Strong Man transmitowane w telewizji TV 4 i dwukrotnie Mistrzostwa Europy relacjonowane na żywo w telewizji Polsat Sport wraz z powtórkami w otwartym Polsacie i Polsacie 2.
Dlaczego zdecydowałem się na powrót do sportów walki? Otóż, dlatego, że dyscyplina Strong Man nie była tym, co kochałem i co tak naprawdę chciałem robić. Sporty siłowe nie były dla mnie. Nie byłem „urodzonym” siłaczem tak jak Mariusz Pudzianowski, który został obdarzony fenomenalnymi genami do dźwigania ciężarów, dzięki ojcu, który ćwiczył w młodości podnoszenie ciężarów. W przeciwieństwie do Mariusza, od zawsze byłem fighterem, a swoje geny zawdzięczam również ojcu, który był zawodowym żołnierzem służacym przez 24-lata w elitarnej jednostce powietrzno-desantowej.
Mimo uprawiania sportów siłowych cały czas trenowałem karate, boks, gdyż od zawsze pociągała mnie walka, możliwość konfrontacji z żywym przeciwnikiem. Częstokroć walczyłem na ulicy.Wiem, że z perspektywy czasu nie ma, czym się chwalić, gdyż postawa tego typu przyniosła mi tylko późniejsze problemy. Z jednej rzeczy jestem tylko dumny, a mianowicie z tego, że nigdy, przenigdy nie zdarzyło mi się przegrać w ulicznej bijatyce.

Wywodzisz się ze styli uderzanych, MMA wymaga jednak treningu przekrojowego, czy pracujesz też nad chwytami?
– Trenuję również chwyty. Można powiedzieć, że ostatnio trening stricte zapaśniczy zdominował moje przygotowania do najbliższego startu. Zdarzało się, że na macie trenowałem nawet po dwa razy dziennie.

Jak wygląda Twój trening?
– Zaczynam o 5 rano. Biegam z reguły stałym tempem 4 km dziennie. Po powrocie z biegania wchodzę na swoją salę treningową, którą mam urządzoną przy domu i ćwiczę ground and pound na worku. Z reguły robię dwie serie po 3-4 minuty. Wykonuję też kilka luźnych serii na worku w stójce. Na zakończenie rozciągam się, pracuję nad gibkością, elastycznością aparatu ruchu.
Drugi trening mam po południu. Wtedy w zależności od dnia tygodnia ćwiczę albo sam boks (poniedziałek, piątek), albo Muay thai (wtorek, czwartek) i zapasy wraz z elementami Brazylijskiego jiu–jitsu (środa, sobota). Dodatkowo 2-3 razy w tygodniu wieczorami robię trening siłowy. W swoim treningu sportów walki korzystam z porad Mameda Khalidova, Andrzeja Suprona i Remigiusza Fabicha.

Czy Twój trening siłowy uległ zmianie, gdy zdecydowałes się na MMA?
– Tak uległ sporej zmianie. W danej chwili polega on na wykonywaniu superserii i serii łączonych w większym zakresie powtórzeń i z krótkimi przerwami odpoczynkowymi, a więc jest to trening budujący bardziej wytrzymałość mięśniową niż typową siłę.

Czy planujesz zrzucanie wagi, lub już je zacząłes?
– Dobrze się czuję przy obecnej wadze 128-130kg, choć nie ukrywam, że przy nieco mniejszym ciężarze ciała, a mianowicie 120 kg czułbym się zdecydowanie lepiej. Poprawiłbym wtedy na pewno szybkość, dynamikę i wytrzymałość.

Rzuciłeś wyzwanie innemu strongmanowi, Mariuszowi Pudzianowskiemu, niektórzy zarzucają Ci, ze chcesz się tylko wypromować. Dlaczego akurat Pudzianowski, czy to coś osobistego?
– Nie rzucałem wyzwania żadnemu innemu strongmanowi poza Pudzianowskim. Sytuacja ta związana jest z moim wieloletnim konfliktem z Mariuszem. Sprawa ta jest nieco bardziej skomplikowana niż to mogłoby się pierwotnie komukolwiek wydawać. Wielu jego fanów czy też raczej fanatyków uważa, że chciałem się na walce z Pudzianowskim tylko i wyłącznie wypromować. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Nie o to w tym wszystkim chodzi.
Tajemnicą poliszynela jest to, że z Mariuszem nienawidzimy się już od lat. Nie chcę ujawniać podłoża tego konfliktu, gdyż jest to sprawa tylko i wyłącznie pomiędzy nami. Nie zamierzam prać naszych brudów publicznie. Proponowałem mu pojedynek na zasadach MMA, na długo przed tym zanim wogóle KSW pomyślalo o nim, jako o zawodniku w Mixed Martial Arts. Nigdy się jednak na to nie zgodził z przyczyn dla mnie oczywistych.
Dwukrotnie stawaliśmy naprzeciwko siebie na ulicy i dwukrotnie Mariusz zrejterował. Raz doszło nawet do sytuacji, że uciekał przede mną i wołał ochroniarzy o pomoc. Wiem, że ciężko niektórym w to uwierzyć, ale takie były fakty. Widziało to naprawdę wiele osób.
Dlatego od samego początku kariery Pudzianowskiego w MMA twierdziłem, że jest tchórzem. Wiedziałem, że ma słabą psychikę, co uwidoczniło się w końcu przy walce z emerytowanym Timem Sylvią. Uważam, że Mariusz nie ma serca do walki. Jeśli przeważa nad kimś fizycznie tak jak nad Marcinem Najmanem czy Kawaguchim to jest siebie pewien. Jeśli nie posiada tej przewagi fizycznej jak w przypadku Sylvii to siada mu psycha i się poddaje.

Kiedy można się spodziewać Ciebie na ringu?
– Jak na razie miałem okazję wystąpić tylko we wrestlingu na gali „Total Blast Wrestling” w Radomiu organizowanym przez Andrzeja Suprona i Pawła Borkowskiego, gdzie stłukłem niemiłosiernie polskiego wrestlera Augusta (2,15cm wzrostu i 130kg wagi). Wrestlerzy, którzy przygotowywali mnie do tej walki powiedzieli, żebym walczył na serio, więc tak też zrobiłem. Wprawdzie uderzenia, jakie otrzymał August były tylko na tułów, ale wystarczyły, żeby wrestler skarżył się później na problemy z oddychaniem.
Wynik tej walki nie był ustalony jak poniektórzy sądzą. W założeniu organizatorów to August miał się pokazać z dobrej strony, a ja nim po prostu zamiotłem ring.
W sobotę 5 czerwca stoczę kolejną walkę we wrestlingu. Cały czas mam jednak nadzieję, że uda mi się znaleźć przeciwnika, z którym zmierzę się w MMA na arenie ogólnopolskiej. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Otrzymałem wprawdzie propozycję walki na gali Angel of Fire VII z Dawidem Trólką, jednakże do walki tej nie doszło rzekomo z powodu kontuzji Dawida.

Firma Sports Technology, w której jestes wiceprezesem została niedawno sponsorem Mameda Khalidova, czy planujecie inwestycje w innych polskich zawodników?
– Planujemy takie inwestycje z uwagi na to, iż promujemy i reklamujemy w Polsce nową markę produktów firmy Nutrabolics, której jesteśmy autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski. Firma Nutrabolics sponsoruje takich zawodników jak Anderson Silva, Mauricio Shogun Rua, Frank Mir, Batista. Do tego szacownego grona dołączył teraz Mamed Khalidov, który jest twarzą Nutrabolicsa w Polsce.

Nowym projektem, w który się zaangazowałeś jest czasopismo”Body Style”, co możesz nam o nim powiedzieć?
– Wydaliśmy już dwa numery tego magazynu. Pierwszy numer był pełen błędów, omyłek. Nauczeni, więc doświadczeniem drugi numer gazety staraliśmy się opracować jak najstaranniej umieszczając zróźnicowane artykuły tyczące się róznych płaszczyzn życia od tematyki sportowej, po nowinki techniczne, a także sferę emocjonalną i erotyczną. Każdy w tej gazecie może znaleźć coś dla siebie.
Dominującym tematem są oczywiście sporty walki i w tym kierunku zamierzamy dalej podążać relacjonując ważne wydarzenia ze świata MMA, K-1 i innych. Magazyn Body Style będzie promować utalentowanych zawodników, przedstawiać ich sylwetki, zainteresowania, treningi, promować konstruktywne postawy życiowe. Naszą ambicją jest, aby Body Style oprócz przekazywania rzetelnych informacji pełnił również funkcje pedagogiczne, dydaktyczne, dzięki którym wielu młodych ludzi będzie mogło czerpać pozytywne wzorce rzutujące na ich życie.
W czerwcu wydajemy trzeci już numer naszego magazynu. Gazeta dostępna będzie punktach obsługiwanych przez Koloportera i Polperfect.

strona Kamila: www.kamilbazelak.pl

47 thoughts on “Wywiad z Kamilem Bazelakiem

 1. Przeczytałem.

  Z pewnością ciekawy zawodnik, który ma duży potencjał, jednak wolałbym się szerzej wypowiedzieć po obejrzeniu jego walki. Na podstawie filmików z treningów, które widziałem, to z pewnością jest szybki jak na swoją wagę.

  Pozostaje jedynie życzyć powodzenia w jutrzejszym starciu wrestlingowym.

 2. Jak dla mnie takie artykuły sa bez sensu, po co pisac o czlowieku ktory nie osiagnal nic tylko trenuje. Tak samo jak kiedys rozwalil mnie artykul na mmablogu o takim jednym co trenuje grapling na parkiecie.

 3. Ciekawy wywiad.Lubię szczerych ludzi,a przez wypowiedzi Kamila widać szczerość,bezpośredniość.Życzę mu powodzenia w walkach i zrealizowanie celu jakim było by sprani „skóry Mariuszowi”,chociaż ten podobno „tanio”skóry nie sprzedaje

 4. Bede czekał na debiut Kamila Bazelaka na ringach MMA.W sumie chłopak bawi sie sie w te sporty walki juz ponad 20 lat.Ciekawy jestem co pokaze.Na razie walczy we wrestlingu,a to przeciez nie to samo co MMA.umiejetnosci zapsnicze oczywiscie we wrestlingu sa konieczne wiec jak przypuszczam koleś rzeczywiście zna zapasy i bjj.Czekam na jego walki w klatce.A w walce z Pudzianem gdyby do takiej doszło w co jednak watpie bede mu kibicował bo mam juz dosyc tego napuszonego chojraka Pudziana

 5. A jak ma cos osiągnąć skoro nie mogą mu nikogo znaleźć do walki?? Organizatorzy chyba widzą że on podchodzi do tego powaznie, ze nie tańczy w tvnach i nie tańczy w polsatach i mógłby zawojować polską scene mma!!! Życzę mu tego!!!

 6. Rozwali wszystkich. Wszyscy się go boją i przed nim uciekają. Przyszły mistrz świata. Już był jeden siłacz co rzucał sumitami i zapaśnikami a jak to potem wyglądało wszyscy widzieli.

 7. podajcie mi chociaz jeden powód dlaczego wrzuciliscie artykul z tym [ciach epitet] gdzie w srodowisku cale strongman ma pseud [ciach epitet] sami sie domyslcie czemu.Przeciez jest pełno ludzi ktorzy cwicza mma wiec nie rozumiem po co artykul o nim skoro nie stoczyl nawet jednej walki.[ciach epitet] twierdzi ze nie chce wywlekac spraw jakie sa miedzy nim a Pudzianem tylko ze ciagle cos wymysla zeby o nim bylo glosno wiec niech ktos mi powie czy to nie chodzi o promowanie sie….W strongman tez wyzywal na pojedynek Pudzian a jak ktos chociaz ma jakies pojecie o tym sporcie to wie ze to co on soba reprezentowal to liga podwórkowa tyle na temat tego [ciach epitet]!!!

 8. Nie wiem czy wszyscy boja sie i uciekają,ale to co było napisane o Pudzianie to prawda, z tymze to historia sprzed 5 lat.
  Odnosnie jego sartów to fajnie by było jakby powalczył z Dabrowski,Grabowskim albo Kitą,wtedy bysmy wiedzieli ile tak naprawde Kamil Bazelak jest wart
  Pozdro

 9. Bazelak dostanie bardziej po pizdzie niż Pudzian od Sylvi. Obaj się do tego nie nadają. Pseudo sportowiec który posiada jakies samozwańcze tytuły w karate (sorry ale oprócz informacji na jego stronie jego osiągów nigdzie nie ma) bierze się za MMA żeby sie wybić. Polecam lekturę jego forum- sam jest chodzącym testosteronem (buzia sama się tak nie zaokrągliła, bicepsy też same wody nie nabrały) a mimo to obraża czołówkę światową za branie dopingu. Niejeden 21 latek jest od niego silniejszy mimo że wbił mniej soku niż on. W strongach był takim Najmanem w MMA może Najmanowi buty czyścić.

 10. Nie podobaja mi sie podobne wulgarne wypowiedzi,takie jak twoja Mati.To świadczy o poziomie jaki reprezentujesz.
  Zawistny jesteś,zazdrosny.Za co człowieka nienawidzisz skoro go nawet nie znasz.Żenujące to jest!
  A mi się Kamil osobiście bardzo podoba wizualnie.Ma miłą,przyjemna twarz.Z tego co przeczytałam jest starszy od Pudzianowskiego,ale wygląda młodziej.To chyba fakt niezbicie świadczący o tym,że nie naduzywał anabolików tak jak Mariusz.
  Poza tym oglądając uwaznie rózne jego zdjęcia widać,że pozbawiony jest jakichkolwiek wyprysków skórnych świadczących o naduzywaniu anabolików,co często miałam okazję zaobserwowac jako instruktorka u młodych adeptów na siłowni.

 11. Meggy przeczytaj wywiad i sam oceń jaki poziom przezentuje Bazelak. Nie wiem czy Pudzian uciakał czy nie, ale gdyby nie uciakał i dał mu w mordę to by poszedł siedzieć a Bazelak by wnioskował o giganyuczne odszkodowanie. I jeszcze jedno nie jesten fanem Pudziana bo strasznie nie lubię koksów.

 12. Prawda jest taka, że jakby bazelak był słaby to pudzian zgodziby sie na ta walke. Widac, ze czegos sie jednak musi obawiac.
  Zreszta bedzie o czym dyskutowac jak bazelak stoczy choc jedna walke… wielu chlopakow trenuje w piwnicy i sa zabijakami poki nie wejda do klatki.
  Zdrowia!

 13. klapek: Najman-Saleta;Bazelak-Pudzianowski niezla wiocha sie robi z tego KSW. Zamast ogladac wartosciwe pojedynki to bedziemy ogladac jakies prywatne ustawki. Badziew i dziadostwo,

  Dokładnie. Następny pseudofighter co poczuł pieniądze w tym marketingu. A do tego jaki skromy… dziadostwo

 14. Meggy slepa jestes. Mowisz o zawisci a nie widzisz jaka zawisc przedstawia sam Bazelak az mu z mordy jad leci uczepil sie innego strongman’a ktory jest poczatkujacym w mma i nie przypominam sobie zeby Mariusz tak pogardliwie sie o kims wypowiadal to co pokazuje Bazelak to jest czysta zawisc i nic wiecej po prostu Polak z dupy wziety ktory w strongmanech sobie rady nie dawal i tu sobie tez nie da a powod jest prosty duzo gada malo robi. Osoba ktora unika walki na ulicy jest osoba dojrzala emocjonalnie. butna pewność siebie i zuchwałe zachowanie Bazelaka zakonczy sie kleska bo kto pod kims dolki kopie sam w nie wpada. Zycze mu powrotu do normalnosci.

 15. Mwggy: to jako instruktorka powinnaś wiedzieć, że nie od wszystkich środków wspomagających pryszcze rosną, zależy to od rodzaju, dawki, osobniczo zmiennej reakcji koksującego… no ale skoro on nie „nadużywa anabolików” to wszystko w porządku! głupszej wypowiedzi już dawno to nie widziałem… I nie wyjeżdżaj tu z savior vivrem, bo jesteś fanką jednego z większych chamów i buraków ze skłonościami narycystycznymi w światku MMA (chociaż trudno o nim mówić jako o elemencie tego światka, bo ani jednej walki nie stoczył)

 16. haha „nie ma wypryskow to znaczy, ze nie koxowal” miazga 😀 panna Meggi to jedna z tych z jego forum. Swoja droga radze tam zajrzec mozna sie posmiac. Bazelak dal sobie ksywe Vanderlei co juz zalatuje taniocha.

 17. Walki na ringu Kamil Bazelak toczył,ale nie w MMA,lecz w boksie.wiec zarzucaniu mu ze na ringu nei walczyl jest smieszne.Z tego co wyczytałem na Angel of fire nie było z nim chętnych do walki,a jego przeciwnik odwołał walkę.
  Jak czytam wypowiedzi niektorych tu osób,które w internece wyładowują swe frustracje,nieudane zycie,problemy finansowe,chca sie dowartościowac obrażając innych to zbiera mi się na mdłości.Ludzie opamiętajcie sie nieco,bo wyłazi wam słoma z butów takimi wypowiedziami sami sobie wystawiacie swiadectwo,a nie Bazelakowi

 18. Dla mnie sprawa jest prosta – póki nie stoczy walki w MMA i nie pokaże, na co go stać, to w ogóle nie powinien być brany na poważnie. WRESTLING? Zamiatał przeciwnikiem we WRESTLINGU?? Wygrywał na ulicy?? Ćwiczy 20 lat sztuki walki – i co? Pudzian też się chwalił swoim karate(niby jakieś osiągi na turniejach), swoim boksem z młodości no i doświadczeniem z ulicy. Gdy ludzie się tym zainteresowali, okazało się że Pudzian słabo dawał radę w Kyokushin-kai na zawodach, a boks jego jak wygląda widzieliśmy w praktyce (jeśli ktoś nie potrafi tego ocenić, niech zda się na opinię Kosedowskiego, którą fight24 zamieścił przed walką ze skosem). Doświadczenie z ulicy – no comment, co to ma do rzeczy, chyba chodzi o zmienianie opony w mercu przy gumie. Tyle na temat

 19. Popieram niektórych z przedmówców, którzy twierdzą że to zawistny [ciach epitet] – nikt normalny się tak nie wypowiada. Przydało by się trochę szacunku dla Mariusza – on w końcu coś osiągną i wierze że jak poważnie będzie dalej podchodził do MMA to jeszcze nie raz o nim usłyszymy. A tego bazelaka to na tym zdjęciu co tak kopie to by nie jeden 21 latek jak by go w du.. kopna to by było po walce.

  Mamed też wkrótce to już tylko do zdjęć będzie się nadawał…..

 20. Wypryski podobnego rodzaju sa objawem zaburzeń metabolicznych lub naduzywaniem środków dopingujących. W wiekszości przypadków spowodowane jest to braniem sterydów anabolicznych.

  Przechodząc do waszych wypowiedzi to nie bardzo mi się chce odnosic do żalów jakie macie do całego świata.Jesli ktos jest nieudacznikiem zyciowym i sam w zyciu cięzką praca do czegoś nie dojdzie,to potem siedzi przed forum i wypisuje pikantne lub mniej pikantne epitety wobec innych.Osiagnijcie w swym życiu chociaż połowe tego co Bazelak to będziecie mieli odniesienie.w chwili obecnej co poniektórzy sa małymi sfrustrowanymi ludzikami,którzy zamykają sie w swoich 4 ścianach przed internetem i dowartościowuja sie obrażajac innych.Przykre to,ale świadczy tylko i wyłącznie o waszym poziomie emocjonalnym,intelektualym i moralnym.Nie bede się tutaj wypowiadać,aby uniknąc polemiki z podobnymi sfrustrowanymi domowymi”ekspertami”.
  Dziwie sie moderatorom tutaj na brak reakcji,gdyz część wypowiedzi nadaje sie tylko i wyłącznie do kosza

 21. lol: ja mam wypryski na plecach i duzo rozstępów tu i ówdzie ale nigdy koksu nie brałem, co jakis czas tylko białko i kreatynke, kpina!

  a więc niewątpliwie w twoim przypadku czas zacząć się leczyć

 22. Meggy: Wypryski podobnego rodzaju sa objawem zaburzeń metabolicznych lub naduzywaniem środków dopingujących. W wiekszości przypadków spowodowane jest to braniem sterydów anabolicznych.Przechodząc do waszych wypowiedzi to nie bardzo mi się chce odnosic do żalów jakie macie do całego świata.Jesli ktos jest nieudacznikiem zyciowym i sam w zyciu cięzką praca do czegoś nie dojdzie,to potem siedzi przed forum i wypisuje pikantne lub mniej pikantne epitety wobec innych.Osiagnijcie w swym życiu chociaż połowe tego co Bazelak to będziecie mieli odniesienie.w chwili obecnej co poniektórzy sa małymi sfrustrowanymi ludzikami,którzy zamykają siew swoich 4 ścianach przed internetem i dowartościowuja sie obrażajac innych.Przykre to,ale świadczy tylko i wyłącznie o waszym poziomie emocjonalnym,intelektualym i moralnym.Nie bede się tutaj wypowiadać,aby uniknąc polemiki z podobnymi sfrustrowanymi domowymi”ekspertami”.

  Teraz niech kazdy wejdzie do forum Bazelaka. Ta wypowiedz idealnie pasuje do tego co wypisuje z kolegami na temat Mariusza. Nie lubie Pudzianowskiego ale mimo wszystko cos osiagnal w przeciwienstwie do „VANDERLEI”a haha

  Meggy:
  Dziwie sie moderatorom tutaj na brak reakcji,gdyz część wypowiedzi nadaje sie tylko i wyłącznie do kosza

  Przykro mi, ale to nie jest wasze forum gdzie kazdy nieprzychylny postac jest kasowany zanim ktos zdola sie do niego odniesc. Widac pan VANDERLEI (HAHAHA sry ale nie moge z tej ksywy) lubi tonac w uwielbieniach malolatow, ktorzy sie tam zarejestrowali…

 23. ja mam pomysł by napisać do KSW duża ilość ludzi gdyby napisała to może i by zorganizowali tą walkę z Panem Pudzianowskim. Tylko trzeba by napisać 😉 bardzo dużo osób – z chęcią bym to zobaczył sądzę że Pan Mariusz mógłby przegrać 🙂

 24. „Wypryski podobnego rodzaju sa objawem zaburzeń metabolicznych lub naduzywaniem środków dopingujących. W wiekszości przypadków spowodowane jest to braniem sterydów anabolicznych.” – co nie znaczy, że jak ktoś nie ma wyprysków, to nie koksuje. A możesz rozwinąć wypowiedź dotyczącą zaburzeń metabolicznych? Bo rozumiem, że nie skopiowałaś tego z wikipedii, tylko cośna ten temat wiesz – chętnie się dowiem.

  „Jesli ktos jest nieudacznikiem zyciowym i sam w zyciu cięzką praca do czegoś nie dojdzie,to potem siedzi przed forum i wypisuje pikantne lub mniej pikantne epitety wobec innych.Osiagnijcie w swym życiu chociaż połowe tego co Bazelak to będziecie mieli odniesienie.” – póki co, to niech Bazelak osiągnie połowę tego co ja, to możemy pogadać. No chyba, że jako kryterium osiągnięć w życiu przyjmiemy ile razy komuś na ulicy mordę obiłem – to rzeczywiście, Bazelak ma większe osiągnięcia niż prof. Bartoszewski, Religa i Einstein razem wzięci.
  „w chwili obecnej co poniektórzy sa małymi sfrustrowanymi ludzikami,którzy zamykają sie w swoich 4 ścianach przed internetem i dowartościowuja sie obrażajac innych.” – w przeciwieństwie do Bazelaka, który obraża innych przed kamerami/dyktafonami.
  „Przykre to,ale świadczy tylko i wyłącznie o waszym poziomie emocjonalnym,intelektualym i moralnym.” – ty nas moralności nie nauczaj, bo śmiesznie to brzmi…
  „Nie bede się tutaj wypowiadać,aby uniknąc polemiki z podobnymi sfrustrowanymi domowymi”ekspertami”.
  Dziwie sie moderatorom tutaj na brak reakcji,gdyz część wypowiedzi nadaje sie tylko i wyłącznie do kosza” – łatwiej będzie, jak przestaniesz pisać – zaoszczędzisz pracy moderatorom.

  1. Widać ewidentnie, że jesteś psychofanką pseudoVanderleia (bo rozumiem, że ta ksywa od Silvy pochodzi?) – jakoś nie kojarzę twoich wypowiedzi z innych postów.
  2. Skoro jesteśmy tacy zazdrośni o sukcesy Bazelaka, to dlaczego psów nie wieszamy na Mamedzie, Grabowskim, czy Jurasie?

  Trochę obiektywizmu, Meggy, by się przydało…

  Ron: czy ty i Meggy to ta sama osoba? Bo argumentacja podobna… że wszyscy jesteśmy nieudacznikami. To rozumiem, że Bazelak to nieudacznik, zazdrośnik i frustrat bez pieniędzy, skoro atakuje Pudziana?

 25. Gratulacje Kamil, że nie przegrałeś żadnej walki na ulicy, ale z przykrością muszę stwierdzić że MMA to nie ulica, a profesjonalni zawodnicy to nie „gangsterka” z dyskoteki. Do wygrania w ring/klatce potrzeba także czegoś wiecej niż trenowania ground and pound na worku. Do tego jeśli mówisz że nie chcesz wypromować się na Pudzianowskim i prać „oficjalnie” brudów jest to po prostu kłamstwem, bo w wiekszości w swoich wywiadach piszesz w 90% o tym.
  Jednak dzięki z góry jeśli także nawet w małym stopniu uda Ci się trochę rozsławić MMA w polsce. Dzięki i Pozdrawiam.

 26. A ja chcialbym zobaczyc Pudziana i Bazelaka razem.cios za cios,kopniecie za kopniecie.Bylaby to pewnie niezla jatka.
  Pudzian zrezygnowal z walki z Nastula,moze wiec KSW wezmie Kamila Bazelaka jako przeciwnika dla Pudzianowskiego?

 27. Prawda jest taka ze Pudding nie wyjdzie z Bazelakiem na ring,bo ma zbyt dużo do stracenia.Kamil Bazelak na takiej walce by tylko zyskał,gdyby pokonał Pudzianowskiego-zabrałby mu cały splendor i sławę.Mariusz Pudzianowski wie o tym,dlatego unika takiej walki,bo gdyby podjął wyzwanie i przegrał to straciłby ostatnich swych fanów i przestałby zarabiać dużą kasę.Do MMA by go chcieli hako worek treningowy za dużo mniejsze pieniądze

 28. ower: ja mam pomysł by napisać do KSW duża ilość ludzi gdyby napisała to może i by zorganizowali tą walkę z Panem Pudzianowskim. Tylko trzeba by napisać bardzo dużo osób – z chęcią bym to zobaczył sądzę że Pan Mariusz mógłby przegrać

  JA JESTEM A TYM.CHCIAŁBYM TO ZOBACZYC,ALE TO NIEREALNE BO PANOWIE KAWULSKI I LEWANDOSKI NIE ZARZNA SWOJEJ KURY- PUDZIANA KTORY ZNOSI ZLOTE JAJKA

 29. Do kryminału raczej z tobą za twój imbecylizm!!! Głupota powinna byc karana,a takich idiotw jak ty nalezy tępic

  lixys: Bazelak to bandzior uliczny wtakim razie i po co on sie tym chwali ! to głupek i do kryminału z nim skoro zaczepia ludzi na ulicy a potem publicznie sie nasmiewa !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *