Wywiad z Jose Aldo.

 

(foto: http://www.fightmagazine.com)

24 kwietnia na gali WEC: 48 obecny mistrz kategorii -145 funtów Jose Aldo zmierzy się z byłym posiadaczem tego pasa, który stracił go w walce z Mikem Thomasem Brownem, Uriją Faberem. Aby dowiedzieć się na jakim etapie przygotowań jest Brazylijczyk, a przy okazji spytać się m. in. co sądzi o swoim przeciwniku  reporterzy portalu tatame.com przeprowadzili z nim wywiad, którego tłumaczenie znajdziecie w środku.

 Faber ma na swoim koncie trzy porażki, z czego dwie z Mikem Brownem, którego ty znokautowałeś zdobywając pas. Jak przewidujesz, że potoczy się wasza walka?

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ta walka jest z rodzaju tych, jeśli do których się dobrze nie przygotujesz to będziesz miał problem. Mike pokonał Fabera, ale to był inny zawodnik i miał inny plan na walkę. Faber jest eksplozywny, nie uważam się za faworyta.

Zacząłeś już treningi do tej obrony ?

Jeszcze nie. W marcu zaczniemy bardziej się przygotowywać pod konkretnego przeciwnika, ale wiem, że muszę uważać na jego dobre zapasy i inne mocne strony. Na razie ćwiczę Jiu-Jitsu.

Powiedz coś o swoich treningach w Ameryce.

Byłem przez miesiąc w Sacramento gdzie uprawiałem zapasy. Poza tym miałem okazję poćwiczyć boks z trenerem BJ Penna.

Byłeś w narożniku Ronysa Torresa, co sądzisz na temat jego walki?

Myślę, że dobrze sobie radził w stójce i ładnie przeszedł gardę. Czasem zdarza się, że cornermani nie są w stanie obiektywnie ocenić walki, ale już po całej gali oglądałem walkę parę razy i jestem przekonany, że wygrał pierwszą i trzecią rundę. Być może przegrał drugą, ale i tak powinien był wygrać tę walkę. Właśnie dlatego powtarzam, że Brazylijczycy muszą szukać nokautu, a nie zostawiać decyzję sędziom.

Jak sądzisz, co poszło nie tak w walce Minotauro?

Jestem jednocześnie absolutnym fanem Minotauro i jego przyjacielem. Był dobrze przygotowany i pewny tego, że da radę pójść na wymiany z Velasquezem, ale niestety Cainowi się udało trafić, co mnie bardzo zasmuca.

Jesteś w stanie wskazać jakiś kolejny talent z Nova Uniao?

Eduardo Dantes. Jest młody i potrzebuje jeszcze trochę doświadczenia, ale ma wszystko aby błyszczeć jak inne fenomeny od nas.

Kiedy wracasz do Stanów?

Dopiero w kwietniu, przed walką. Będę przygotowywał się w Brazylii, gdzie będę miał wsparcie rodziny i najlepsze możliwości do treningów.

Czego mogą oczekiwać po tobie fani w najbliższej walce?

Zawsze staram się pokazać z jak najlepszej strony, więc możecie spodziewać się niezwykle zdeterminowanego Aldo.

3 thoughts on “Wywiad z Jose Aldo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *