Wywiad przed KSW XI – Daniel Acacio dla Fight24

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Danielem Acacio, przeciwnikiem Mameda Khalidova w walce o pas Mistrza KSW !!

Fight24.pl: Witam. Na wstępie chciałbym podziękować za możliwość przeprowadzenia wywiadu.

Daniel Acacio: Bardzo mi miło, że mogę z wami porozmawiać.

Fight24.pl: Coraz bliżej do gali KSW XI, na której skrzyżujesz rękawice z Mamedem Khalidovem. Będzie to pierwsza w historii walka o pas międzynarodowego mistrza KSW, a zarazem Twój debiut w ringu tej organizacji. Czujesz się wyróżniony z tego powodu?

Daniel Acacio: Moim marzeniem było zdobycie pasa mistrzowskiego i dzięki Bogu dostałem tę możliwość w KSW. Jest to wyjątkowe także z tego powodu, że walka odbędzie się z takim zawodnikiem o tak wysokim poziomie jak Mamed. Z mojej strony możecie oczekiwać dobrego występu. Wszystko, co chce to zabrać tytuł do Brazylii.

Fight24.pl: Co sądzisz o poziomie jaki prezentuje Twój przeciwnik?

Daniel Acacio: Widziałem trochę filmów z nim w Internecie, ale to wystarczy, żeby zobaczyć, że to twardy fajter. Ale ja ostro trenuję i jestem gotów na wszystkie jego ciosy. Przybywam do Polski, żeby zwyciężyć.

Fight24.pl: Szykujesz na niego jakąś specjalną taktykę czy po prostu chcesz wejść do ringu i go pokonać?

Daniel  Acacio: Jestem gotów na wszystko. Zamierzam zwyciężyć. To moja jedyna strategia.

Fight24.pl: Gdzie i z kim przygotowujesz się do tego starcia? Jak oceniasz aktualny poziom swojej formy?

Daniel  Acacio: Niewiele zmieniłem w moim normalnym treningu przed ta walką. Codziennie trenuję ciężko. Ale w tym przypadku, że walka jest o tytuł, trenuję jeszcze ciężej.
Fight24.pl: Jak obecnie wygląda Twój tydzień treningowy, na czym najbardziej się skupiasz? Możesz powiedzieć coś o swoich sparingpartnerach, treningu na siłowni, diecie oraz suplementacji podczas przygotowań do tej walki?

Daniel Acacio: Rano ćwiczę MMA, po południu Muay Thai i kondycje, a dzień kończę treningiem BJJ wieczorem. Wszystko trenuję z duża intensywnością z moimi trenerami CM System gdzie Cristiano Marcello jest głównym trenerem. Moją dietę ustawia Fausto Motta.

Fight24.pl: Kogo możemy spodziewać się w Twoim narożniku na KSW XI?

Daniel Acacio: Jest nim mój trener MMA i BJJ Cristano Marcello, ponieważ jest bardzo doświadczony i stał w narożnikach kilku najlepszych zawodników jak Shogun, Wanderlei czy Ninja. Jest świetnym zawodnikiem co czyni go jeszcze lepszym w narożniku.

Fight24.pl: Na tej samej gali odbędą się walki turniejowe do 85kg. w których swoich sił próbować będzie Twój rodak – Vitor Nobrega. Co sądzisz o jego poziomie oraz szansach na wygraną?

Daniel Acacio: Słyszałem o nim, ale nie wiem, z kim walczy, więc trudno obstawiać. Ale na pewno będę go dopingować.

Fight24.pl: Wolisz walczyć w ringu czy w klatce?

Daniel Acacio: Nie ma dla mnie większego znaczenia. Jak to mówią w Brazylii: dla tych, co umieją grac w piłkę nie ma znaczenia, na jakim boisku grają.

Fight24.pl: Jakie masz plany na niedaleką przyszłość? Gdzie i przeciwko komu będziemy mogli zobaczyć Cię w ringu po występie na KSW XI?

Daniel Acacio: Mam kilka ofert, ale mój trener podejmie za mnie decyzję. Z mojej strony będę oczekiwać ciężkich treningów przed jakąkolwiek walką.

Fight24.pl: Jak wspominasz swoje początki w sportach walki? W jakim wieku zacząłeś trenować?

Daniel Acacio: To była metoda ucieczki przed brutalnością i narkotykami w Rio De Janeiro. Zacząłem trenować Luta Livre. Dzięki temu rzuciłem ulice i zacząłem nowa karierę. Mając 12 lat nigdy nie wyobrażałem sobie jak daleko będę mógł zajść w tym sporcie.

 Fight24.pl: Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć swoim fanom oraz czytelnikom Fight24.pl?

Daniel Acacio: Chciałbym podziękować wszystkim, którzy będą po mojej stronie dając mi siłe i dopingując mnie. Dam dobry występ wiec przyjdźcie na KSW i obejrzyjcie moją walkę o tytuł z Mamedem.

Fight24.pl: Redakcja Fight24 życzy powodzenia. Pozdrawiamy

Daniel Acacio: Dziękuję za możliwość rozmowy z polskimi fanami i mam nadzieje, że będziemy mogli znów porozmawiać o moim nowym pasie.

6 thoughts on “Wywiad przed KSW XI – Daniel Acacio dla Fight24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *