Wyniki walk Submission Underground 13 i skrętówka, której Vinny Magalhaes nie odklepał

mmajunkie.com

Podczas gdy cały świat sportu przechodzi kryzys, Chael Sonnen idzie pod prąd i mówi, że show musi trwać. W niedzielę odbył się turniej grapplingowy Submission Underground 13, druga impreza podczas pandemii COVID-19.

W tym samym pustym, przerobionym silosie na zboże z poprzedniej imprezy, SUG 13 miał dziesięć pojedynków, a w jednym z nich zmierzyli się dwaj elitarni chwytacze Craig Jones i Vinny Magalhaes. Został on poprzedzony pojedynkiem zawodnika Bellatora Austina Vanderforda z Richie Martinez’em z 10th Planet.

Główną walką turnieju był pojedynek weterana UFC Jake’a Ellenbergera z Gabrielem Checco.

Craig Jones vs. Vinny Magalhaes

Jones przeszedł do akcji walcząc w półgardzie po czym poszedł po nogę rywala. Chwycił lewą nogę Magalhaesa i założył mu skrętówkę, z której Magalhaes uciekł. Po wymianie kilku zdań i przewrotach, Jones ponownie chwycił lewą nogę i założył skrętówkę wykręcając nienaturalnie stopę Mgalhaesa, który nie decydował się na poddanie. Jonesowi nie udało się skończyć przeciwnika.

Akcja zwolniła, ale obydwaj zawodnicy nadal mieli sobie sporo do powiedzenia. Całkowite zatrzymanie pojedynku nastąpiło po ustnym poddaniu się Magalhaesa z powodu urazu lewej nogi, który miał być spowodowany poprzednimi próbami skrętówki w wykonaniu Jonesa.

Craig Jones pokonał Vinny’ego Magalhaesa poprzez ustne poddanie się (4:21)

Richie Martinez vs. Austin Vanderford

Austin Vanderford rozpoczął walkę bardzo ostro, podczas gdy Richie Martinez szukał wejścia z gardy. Reprezentant Bellatora zadbał jednak o zachowanie dystansu, co udało mu się zrobić przez całe pięć minut regulaminowego czasu.

Vanderford miał trudniejsze momenty w dodatkowym czasie, uciekając przed próbami poddania szybciej niż Martinez zdołał dopiąć techniki do końca.

Ostatnia sekwencja podczas drugiej dogrywki, to walka Vanderforda z pleców. Martinez próbował się skręcać, ale Vanderford przeszedł do pozycji trójkąta rękoma. Kilka sekund później, Martinez odklepuje.

Austin Vanderford pokonał Richiego Martineza przez duszenie trójkątne (0:44 drugiej dogrywki)

Gabriel Checco vs. Jake Ellenberger

Od razu po tym, jak Ellenberger próbował zdobyć dominującą pozycję, Checco chciał przeszedł do gardy. Weteran UFC próbował poddania, gdy podczas jednej z akcji poszedł po gilotynę, ale bezskutecznie.

Checco w końcu odzyskał kontrolę z gardy. Zaraz po tym jak Ellenberger położył prawe ramię na macie, Checco wychwycił ją i utrzymywał stamtąd kontrolę. Zaczął zakładać trójkąt, gdy Ellenberger próbował podnieść pozycję i przejść gardę, ale zrobił to z bocznej pozycji, tak jakby próbował założyć omoplatę. Checco ostatecznie zacisnął odwrócony trójkąt i podciągając prawe kolano w kierunku klatki piersiowej poddał Ellenbergera.

Gabriel Checco pokonał Jake’a Ellenbergera przez odwrócony trójkąt (1:52)

Poniżej wyniki walk  karty wstępnej:

Ethan Crelinsten pokonał Andrew Alexandra przez duszenie zza pleców (1:00)
Don Stoner pokonał Alexa Larmey po ucieczce
Joe Baize pokonał Nicholasa Maximova przez skrętówkę (2:31)
Cris Lencioni pokonał Gabriela Austina Daffrona po ucieczce
Charlie Gilpin pokonał Jake’a Smitha przez kimurę (1:38)
Eric McConico pokonał George’a Martineza przez armbar (0:04 dogrywka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *