„Wszyscy wiedzieli, że nie zawalczy” – Dana White komentuje wycofanie się Khabiba Nurmagomedova z UFC 249

YouTube / MMAFightingonSBN

Prezydent UFC Dana White skomentował decyzję mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova dotyczącą wycofania się z walki z Tonym Fergusonem i jednocześnie nadal utrzymuje, że UFC 249 odbędzie się zgodnie z planem.

Pomimo obietnic złożonych fanom, że pojedynek Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson dojdzie do skutku zgodnie z planem na gali UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia, Dana White musiał zweryfikować swoje plany w konfrontacji z trudną rzeczywistością.

Utknąwszy w Rosji z powodu pandemii koronawirusa, Khabib jest na kwarantannie, a walka 18 kwietnia jest według niego zdecydowanie wykluczona. Reakcja White’a na wycofanie się mistrza z pojedynku była krótka i prosta, przerzucająca całą winę na Dagestańczyka.

„Wszyscy wiedzieli, że on nie zawalczy.”

– stwierdził White w wiadomości sms wysłanej Kevinowi Iole z Yahoo Sports.

Po tym, jak Tony Fergusona pozostał bez przeciwnika, Justin Gaethje pojawił się jako możliwa opcja walki dla „El Cucuy’a” na nieco ponad dwa tygodnie do walki, ale nie ogłoszono jeszcze oficjalnie tego pojedynku jak również lokalizacji dla gali. Nie mamy nawet potwierdzonej karty walki. Na pytanie o szczegóły dotyczące miejsca, karty walk oraz walki wieczoru UFC 249, Dana White stwierdził, że zamierza utrzymać to wszystko w tajemnicy.

„Nie powiem mediom nic o szczegółach walki.”

Jak widać sytuacja jest bardzo trudna i jako fani MMA musimy cierpliwie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *