Wspaniałomyślny Henry Cejudo proponuje pomoc szefowi UFC. Oferuje swój powrót na walkę z jednym z trzech mistrzów

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Były podwójny mistrz wagi muszej i koguciej UFC Henry Cejudo zaproponował szefowi organizacji Danie White’owi, że powróci z emerytury, aby stoczyć walkę z jednym z trzech obecnych mistrzów.

Henry Cejudo, znany również jako „Triple C”, spędził ostatnie kilka lat na budowaniu swojej legendy, kontynuując rozpowszechnianie swojego nazwiska i marki w mediach głównego nurtu.

Oczywiście, nie jest już aktywnym zawodnikiem UFC, po tym jak przeszedł na emeryturę po triumfie na UFC 249 nad Dominickiem Cruzem w zeszłym roku – ale wygląda na to, że znowu zaczyna kusić go powrót do rywalizacji.

W ostatnim wpisie na Twitterze były olimpijczyk potwierdził, że byłby otwarty na to, aby pomóc szefowi UFC Danie White’owi na zestawienie ciekawego pojedynku z jednym z obecnych mistrzów.

„Hej Dana, więc masz chodzącego mistrza z dozownikiem (cukierków) w 125 funtach Deivesona Figueiredo, papierowego mistrza i zdobywcę Oscara Aljamaina Sterlinga oraz chcącego zostać łowcą krokodyli Alexandra Volkanovskiego. Czuję się wspaniałomyślny i jestem tutaj, aby pomóc ci uczynić Amerykę znowu wielką. #C4″

Cejudo w przeszłości droczył się z pomysłem powrotu do Oktagonu, więc branie tego z przymrużeniem oka będzie prawdopodobnie najlepszym pomysłem, ale tak czy inaczej, byłoby naprawdę ciekawym móc zobaczyć go szykującego się na powrót do jednej z trzech dywizji.

Dywizja kogucia wydaje się być tą, w której ma najwięcej przeciwników, kategoria musza byłaby prawdziwym wyzwaniem, a piórkowa dałaby mu możliwość zostania mistrzem UFC w trzech kategoriach wagach – coś, czego nikt w organizacji nigdy wcześniej nie dokonał.

Jest wiele czynników do rozważenia, ale prezydent UFC Dana White musi poważnie potraktować możliwość powrotu Cejudo do Oktagonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *