Wojna polsko-ruska: Emelianenko vs. Mahle

Informacja prasowa

W Polsce MMA od kilku miesięcy robi oszałamiającą furorę i to nie tylko w mediach. Do wzrostu popularności dyscypliny przyczynił się Mariusz Pudzianowski. On też zapowie największe dotychczasowe wydarzenie MMA w naszym kraju, galę pod hasłem ,,Wojna polsko-ruska’’ (19 listopada w łódzkiej Atlas Arenie).

– W walce wieczoru wystąpi utytułowany Aleksander Emelianenko. Tej klasy zawodnik nie walczył jeszcze w Polsce. Jego rywal, Chris Mahle, jest trochę mniej znany, ale na pewno będzie godnym rywalem Rosjanina – przekonywał Paweł Wolski ze Strefy Walk MW.

Giganci MMA przyjeżdżają do Polski już za tydzień na konferencję prasową. Hitem spotkania z dziennikarzami może być jednak przybycie słynnego Mike’a Tysona. Były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, zwany ,,Bestią’’ będzie miał  okazję poznać inną ,,Bestię’’, pochodzącego z Brooklynu, Mahle. – Niewątpliwą atrakcją będzie to, że konferencja odbędzie się w klatce. Podobnie zresztą jak gala. Klatkę sprowadzamy specjalnie z Czech. Fachowo mówi się na nią octagon. Wszystkie najważniejsze walki światowych federacji toczone są w tego typu klatce – zapewniał Aleksander Mikołajczak ze Strefy Walk MW.

Ma on też dobre wiadomości dla kibiców z Wielkopolski. – W przedwalkach zobaczymy cała plejadę zawodników z Poznania i Piły na czele z Jędrzejem ,,Węgorzem’’ Kubskim. Czynimy też starania, by tydzień przed galą zorganizować kilka pokazowych treningów z gwiazdami imprezy w Poznaniu. Wstępnie mamy ich zgodę, ale szczegóły zostaną ustalone na konferencji prasowej. Warto podkreślić, że z Emelianenką przyjedzie jego słynny brat Fiodor, który do niedawna był jeszcze niepokonany na ringach MMA. Szykują się więc naprawdę wielkie emocje – dodał Mikołajczak.
Poznańscy organizatorzy gali nieprzypadkowo wybrali na jej miejsce łódzką Atlas Arenę, bo jest ona obecnie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W dodatku może pomieścić ponad 13 tys. widzów.

– Dlaczego MMA  stało się u nas tak popularne? Ludzie chodzą na gale ze względów merytorycznych i ze względu na show. Wiem, że były niedawno podobne imprezy, ale ta będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy walki odbędą się w klatce, po raz pierwszy zobaczymy zawodników ze światowego topu i po raz pierwszy dojdzie do tak spektakularnej konfrontacji pod hasłem ,,Wojna polsko-ruska’’ – mówił Piotr Truszkowski, menedżer Atlas Areny.

Według niego miasto włókniarzy to idealny ośrodek do promocji MMA. – O Łodzi mówi się, że jest kolebką muzyki klubowej i sportów walki. Nasi kibice utożsamiają się też z Mariuszem Pudzianowskim, który pochodzi z pobliskiej Białej Rawskiej. Nawet jak Mariusz nie walczy, to i tak ściąga tłumy na trybuny. Dlatego o frekwencję specjalnie bym się nie martwił. Może nie będzie kompletu, ale 8-10 tys. widzów możemy się spodziewać – dodał Piotr Truszkowski.
Wejściówki na wielką galę będzie można kupować od 19 października na stronie ticketpro.pl.  Organizatorzy nie ustalili jeszcze cen biletów, ale najtańsze nie będą droższe niż 100 zł.

–  Liczymy na miejscowych kibiców, ale też na dogodne położenie Łodzi. Podczas naszej pierwszej gali FCA w poznańskiej Arenie była a bardzo duża grupa fanów z  Łodzi. Dlaczego teraz mieliby nie dopisać sympatycy MMA ze stolicy Wielkopolski – słusznie zauważył Wolski.

Wielka Gala MMA ,,Wojna polsko-ruska’’ (piątek, 19 listopada, Atlas Arena w Łodzi)_

godz. 19 rozpoczęcie imprezy (prowadzący Mariusz Pudzianowski)
godz. 19.30 cykl walk z udziałem polskich zawodników  i teamu z Sankt Petersburga
godz. 23 walka wieczoru, Aleksander Emelianenko (Rosja) – Chris Mahle (Niemcy)

Więcej info na stronie http://www.strefawalk.com

21 thoughts on “Wojna polsko-ruska: Emelianenko vs. Mahle

  1. Martwi mnie dobór hali, nie jest to dobre posunięcie. Również nie rozumiem, dlaczego gala nie odbędzie się w Poznaniu – na pewno łatwiej by tam było zapewnić komplet. Chyba liczą głównie na Pudziana jeśli chodzi o ściąganie ludzi na halę.

  2. Adi91THC: Aleksander to nie jest aż taka mega gwiazda . nazwisko wielkie wysławione przez brata .Mam nadzieje ze na KSW 35 bedzie Fiodor i inne gwiazdy mma . Aleksander dostałod naszego Nastuli

    Alex dostał od nastuli??? Człowieku co ty gadasz ???I jak nie jest gwiazdą 18-4 (chyba) to jak dla mnie dobre staty widziałeś w ogóle jego walki że tak mówisz

  3. Czy ty kolego widziałeś jakieś jego walki, rekord ma dobry ale nie pokonał wielu wartościowych zawodników, gdy walczył z lepszymi przegrywał!
    Według twojego rozumowania gwiazdą był Kawaguchi przed walką z Pudzianem bo miał rekord 11-1

  4. Adi91THC: Aleksander to nie jest aż taka mega gwiazda . nazwisko wielkie wysławione przez brata .Mam nadzieje ze na KSW 35 bedzie Fiodor i inne gwiazdy mma . Aleksander dostałod naszego Nastuli

    powiedz mi kolego kto walczył z…

    Mirko Filipovic’em
    Joshem Barnettem
    Kharitonovem
    Werdumem

    ?? Czy uważasz że to słabeusze ??

  5. Zanim zaczniecie jechać bezsensownie po użytkowniku Adi91THC, to proponuję się trochę zastanowić, zwłaszcza co oznacza słowo gwiazda.

    Czy muszą iść za tym sukcesy czy tylko medialność ?

    Gwiazdą może być Fedor jak i Akebono, który cieszy się popularnością.

    Co do Alexa to..

    Po pierwsze to statystyki nie walczą.

    Rekord 17-3, ale tak naprawdę rekord nabity na średniakach.

    Yoshi:
    powiedz mi kolego kto walczył z…Mirko Filipovic’em
    Joshem Barnettem
    Kharitonovem
    Werdumem?? Czy uważasz że to słabeusze ??

    Kharitonow był solidny, ale nie jakoś wybitny. Z pozostałą resztą przegrywał. Gdyby Alex był ambitniejszy to z pewnością by trafił na stałe do jakieś mocnej organizacji.

    Hong Mai Choi walczył z Fedorem, CroCopem czy Minową i zdecydowanie nie jest gwiazdą, przynajmniej w wymiarze MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *