Winter Warriors II na zakończenie roku w ONE Championship!

Pasjonujący rok, pełen fantastycznych gal spod znaku ONE Championship za nami! Udanych 12 miesięcy w największej azjatyckiej organizacji sportów walki zwieńczy show w Singapurze – Winter Warriors II. Na żywo 17 grudnia w Fightklubie!

Jak kończyć rok to tylko mocnym uderzeniem, a takim powinna być walka wieczoru na Winter Warriors II, w której zmierzą się Danny Kingad i Kairat Akhmetov. Obaj mają wielką ochotę, aby znów walczyć o tytuł mistrza świata ONE w wadze muszej. W piątek jeden z nich może wykonać bardzo duży krok na drodze do tego celu. Kingad to aktualnie drugi zawodnik rankingu, Achmetov w zestawieniu tym plasuje się na czwartej pozycji, zwycięzca bezpośredniego starcia będzie więc bardzo blisko walki o mistrzowski pas z Adriano Moraesem.

W przeszłości obaj mierzyli się już z Brazylijczykiem. Achemtov, były czempion ONE w wadze muszej, stoczył z nim nawet kilka pojedynków. Kingad walczył z Moraesem w 2017 roku, gdy uległ mu w starciu o pas mistrza świata. Od tamtej pory oba fighterzy piątkowego starcia niezwykle rozwinęli swój warsztat i którykolwiek z nich byłby kolejnym rywalem Brazylijczyka, poprzeczka będzie zawieszona dla niego bardzo wysoko. Aby rywalizować o pas, Kingad i Achmetow muszą jednak udowodnić najpierw, który bardziej zasługuje na tę szansę. Obaj wierzą w swoje umiejętności, obaj liczą na wygraną w Singapurze, a dla nas może to oznaczać jedno: że będziemy świadkami szybkiej i stojącej na wysokim technicznym poziomie konfrontacji. 

Równie wielkich emocji należy spodziewać się po walkach z udziałem młodych gniewnych ONE, Kwon Won Ila i Fan Ronga, dla których celem na najbliższe miesiące są mistrzowskie pasy organizacji. Pierwszy z nich podczas Winter Warriors II zmierzy się z byłym mistrzem świata ONE, Kevinem Belingonem, a ewentualna wygrana na pewno pozwoliłaby mu znacząco awansować  w rankingu. Filipińczyk zdaje sobie jednak sprawę o co toczy się gra i że może to być jedna z jego ostatnich szans, aby powrócić na szczyt. Jeśli w piątek pokonałby młodego Chińczyka, drzwi do walki o pas stanęłyby dla niego otworem. 

Z kolei Fan Rong walczył będzie w Singapurze o trzecią z rzędu wygraną na zawodowym oktagonie. Zadanie czeka go niełatwe, jego formę sprawdzi bowiem były mistrz świata ONE w wadze średniej, Witalij Bigdash. Jak zdolny Chińczyk poradzi sobie z tą trudną przeprawą? 

O odpowiednią temperaturę w oktagonie zadbać powinna także dwójka fighterów z Dagestanu, Yusup Saadulaev i Murad Ramazanov, którzy walczą w ONE pod rosyjską flagą. Saadulaev to jeden z pierwszych Rosjan, którzy pojawili się w tej prestiżowej organizacji. W ONE walczy niezmiennie od 2012 roku i od tamtej pory aż trzynastokrotnie pojawiał się w oktagonie. Trzy poprzednie walki rozstrzygał na swoją korzyść i także w starciu z debiutującym Stephenem Lomanem będzie celował w wygraną. 

Ramazanov może pochwalić się jeszcze lepszymi statystykami, jego ogólny bilans w oktagonie to 10-0. W piątek kolejną ofiarą Rosjanina może zostać Zebaztian Kadestam, były mistrz świata ONE w wadze półśredniej. Szwed to fighter o niezwykle wybuchowym temperamencie. Jeśli będzie w stanie go okiełznać, powinien być dla Ramazanova bardzo wymagającym rywalem. Gorzej, gdy da się sprowokować Rosjaninowi, wówczas jego szanse na sprawienie niespodzianki drastycznie zmaleją. 

Gala ONE Championship: Winter Warriors II w piątek 17 grudnia o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie! 

ONE Championship: Winter Warriors II:
Danny Kingad vs Kairat Achmetov (MMA, waga musza) 
Kevin Belingon vs Kwon Won Il (MMA, waga kogucia)
Vitaly Bigdash vs Fan Rong (MM, wag półciężka) 
Zebaztian Kadestam vs Murad Ramazanov (MMA, waga półśrednia)
Mark Stephen Loman vs Yusup Saadulaev (MMA, waga kogucia) 
Jhanlo Mark Sangiao vs Paul Lumihi (MMA, waga kogucia)
Mustapha Haida vs Arian Sadikovic (Kickboxing, waga lekka) 
Fabricio Andrade vs Li Kai Wen (MMA, waga kogucia)
Joseph Lasiri vs Asahi Shinagawa (Muay Thai, waga słomkowa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *