Wilson Reis: Po tym jak go pokonam on będzie zasługiwał na rewanż bardziej niż ktokolwiek ze względu na to, ile razy obronił pas

mmafighting.com

Brazylijczyk przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa na UFC on FOX 24.

Na UFC on FOX 24 Wilson Reis (22-6, 6-2 w UFC, #3 w rankingu UFC) stoczy najważniejszy pojedynek w swojej karierze podejmując Demetriousa Johnsona (25-2-1, 13-1-1 w UFC) w walce o pas wagi muszej. Bój ten planowano już na galę UFC 201, ale wtedy z walki mistrza wyeliminowała kontuzja. Reis nie jest zły z tego powodu a nawet wręcz przeciwnie, ponieważ uważa, że to dobrze dla jego kariery.

Wierzę, że wszystko dzieje się z powodu. Do walki nie doszło w zeszłym roku, została anulowana trzy tygodnie wcześniej kiedy byłem świetnie przygotowany, ale ja bardzo dobrze spożytkowałem dodatkowy czas. Walczyłem 2 razy, zrobiłem 2 obozy przygotowawcze i bardzo się rozwinąłem. Byłem gotowy wtedy i wierzę, że teraz jestem jeszcze lepszy.

Reis zapewnia, że nie odczuwa żadnej dodatkowe presji związanej z tym, że zawalczy o pas i po raz pierwszy wystąpi w walce wieczoru gali UFC.

To z pewnością jest największa walka w mojej karierze. To jest pas UFC, ale nie zmienia to niczego w sposobie moich przygotowań do walki. To nadal są przygotowania do walki tak, więc bardzo to się nie zmieniło.

W ostatniej walce Demetrious mierzył się z Timem Elliottem, który mógł sprawić dobrą próbą poddania na początku pojedynku. Wilson uważa, że parter jest najsłabszą stroną mistrza a dodatkowo Brazylijczyk otrzymał rady od Dominicka Cruza.

Zobaczyłem w tej walce to, co już wiedziałem. Pokazał te same luki, które widziałem w parterze. To jest coś, co mogę wykorzystać. Jeśli popatrzysz na jego parter to naprawdę można pracować nad jego jiu-jitsu. Jego stójka jest dobra, zapasy są świetne, ale parter jest jego najsłabszą stroną. Nie byłem pod wrażeniem.

To mi bardzo pomaga, ponieważ Dominick Cruz mówił mi o lukach w jego grze. Podzielił się tym ze mną i to mi bardzo pomaga. On walczył z nim przez pięć rund i wie dużo o jego sile i kondycji. Ale dobre w tym jest to, że Dominick daje nam dużo pewności siebie. Treningi z nim każdego dnia są dla nas dużą zaletą.

Brazylijczyk wybiega w przyszłość zapowiadając, że Johnsonowi (w razie przegranej będzie należał się natychmiastowy rewanż. Reis zapowiada wygraną przez poddanie.

Jestem skoncentrowany, pewny siebie i przygotowany. Wygram tę walkę i zaraz po tym będzie rewanż. Chcę zdominować tę dywizję. Po tym jak go pokonam on będzie zasługiwał na rewanż bardziej niż ktokolwiek ze względu na to, ile razy obronił pas.

Gala UFC on FOX 24 odbędzie się 15 kwietnia w Kansas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *