„Wiemy co by się stało” – Kamaru Usman o hipotetycznej walce Charlesa Oliveiry z Khabibem Nurmagomedovem

Khabib Time YouTube

Mistrz wagi półśredniej UFC Kamaru Usman powiedział, że „wie co by się stało” w nierealnej obecnie walce nowego mistrza wagi lekkiej Charlesa Oliveiry z byłym mistrzem Khabibem Nurmagomedovem.

Charles Oliveira pokonał Michaela Chandlera przez TKO w drugiej rundzie na UFC 262, zostając nowym mistrzem wagi lekkiej UFC. Oczywiście były mistrz Khabib Nurmagomedov zrzekł się pasa i zakończył karierę kilka miesięcy temu, co było powodem, dla którego UFC zestawiło walkę o tytuł. Teraz, gdy Oliveira zdobył pas w tak imponującym stylu, pojawiły się pewne sugestie, że Nurmagomedov mógłby być zainteresowany walką z nim. Chociaż wielu fanów MMA chciałoby zobaczyć tę walkę, to jeśli zapytać o nią Kamaru Usmana, to uważa on, że wie, co by się stało.

Rozmawiając z TMZ Sports, Usman powiedział, że „wiemy co by się stało” gdyby Oliveira walczył z Nurmagomedovem, więc nie sądzi, że „Orzeł” jest zainteresowany walką z „Do Bronx”.

„Myślę, że dla fanów może (byłby to interesujący pojedynek). Dla tych, którzy naprawdę wiedzą, (oni) wiedzą, co by się stało w tej walce. I tak zdecydowanie, myślę, że Khabib oglądał tę walkę. Czy był zaintrygowany i myślał: „chcę tam wrócić”? Prawdopodobnie nie. To człowiek, który jest szczęśliwy. Jest szczęśliwy ze swojego życia. Jest zadowolony z kierunku, w którym to wszystko poszło i tak, myślę, że jest na emeryturze.

Większa siła po stronie Charlesa Oliveiry. Jestem pod jego wrażeniem i jestem fanem tego, co udało mu się osiągnąć w karierze. Ale po prostu uważam, że są poziomy w tej grze i myślę, że Khabib to inny poziom.”

Walka pomiędzy dwoma najlepszymi grapplerami, jakich dywizja lekka UFC kiedykolwiek widziała, byłaby z pewnością gratką dla fanów, ale jak powiedział Usman, Nurmagomedov jest zadowolony z bycia na emeryturze i zestawienie pomiędzy nim a Oliveirą wydaje się być nierealne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *