Wielkie emocje i wielkie nazwiska na gali FEN 13 Summer Edition

fen-13-plakat

Już w najbliższą sobotę spektakularna gala FEN 13 Summer Edition, czyli kolejne widowisko MMA i K-1 federacji Fight Exclusive Night na najwyższym sportowym poziomie. Tego wieczora publiczność w Gdynia Arena obejrzy aż 13 walk z udziałem znakomitych fighterów z całej Polski. Bilety na to wydarzenie do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Transmisję na żywo z gali przeprowadzą stacje Polsat, Polsat Sport i Polsat Sport Fight.

Po dwóch niezwykle udanych letnich galach w sopockiej Hali Stulecia i kołobrzeskiej Hali Milenium federacja FEN na kolejne wakacyjne zawody MMA i K-1 zaprasza kibiców do Gdynia Arena – jednego z najnowszych, najnowocześniejszych i największych obiektów sportowych tego typu w naszym kraju. Znani są już wszyscy bohaterowie tych zawodów, wśród których nie brak mistrzów świata, Europy i Polski oraz zdobywców niezliczonych cennych trofeów na zawodach w kraju i zagranicą.

Fight card gali FEN 13 Summer Edition prezentuje się wręcz sensacyjnie. Duże emocje czekają fanów MMA już w karcie wstępnej, w której zaplanowano głównie walki z udziałem utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia – w wadze piórkowej zmierzą się Aleksander Georgas (26 lat, 7-4) z Robertem Rajewskim juniorem (25 lat, 3-1), a w kategorii półśredniej Kamil „Undertaker” Gniadek (22 lata, 9-4-1) z Klemensem Ewaldem (28 lat, 4-1-0). Równie ciekawy powinien być pojedynek młodych, ambitnych wojowników K-1, w którym naprzeciwko siebie staną Jakub „Bydlak” Rajewski (24 lata, 2-2) oraz Karol Kruzel (25 lat, 6-1). W tej części zawodów bardzo interesująco zapowiada się także walka weteranów sportów walki w formule MMA, w której 33-letni Bartosz „Hulk” Chyrek (5-2-0) skrzyżuje rękawice z 42-letnim Ireneuszem Szydłowskim (5-1-0).

Karta główna gali FEN 13 Summer Edition to siedem walk, w których ekstremalnie trudno wskazać faworytów. Jako pierwsi do klatkoringu wejdą świetni „piórkowi” – Bartłomiej „Małpa” Kopera (23 lata, 7-2), wielokrotny amatorski mistrz Polski w MMA, mistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu i medalista mistrzostw Polski w judo, oraz Przemysław „Kajzer” Zbiciak (28 lat, 5-3), którego najważniejsze osiągnięcia to Mistrzostwo Polski Amatorskiego MMA, Puchar Polski ALMMA oraz Mistrzostwo Polski ADCC w Submission Fighting.

Później kibiców czekają dwie walki K-1 z udziałem utytułowanych, efektownie walczących zawodników. W pierwszej z nich Jarosław Daschke (26 lat, 9-1), który ma na koncie m.in. 3 srebrne medale Pucharu Świata oraz 10 tytułów mistrza Polski w kickboxingu, K-1, low-kick i muay-thai, zmierzy się z Marcinem Stopką (23 lata, 1-1), dwukrotnym złotym medalistą Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Czech w full contact i K-1, a potem w klatkoringu FEN pojawią się dwie kobiece gwiazdy kickboxingu klasy światowej, mistrzynie świata WAKO i wielokrotne mistrzynie Polski, czyli Róża Gumienna (26 lat, 6-0) i Kamila Bałanda (31 lat, 10-1).

Bohaterowie następnego starcia na zasadach MMA to Marian „Golden Boy” Ziółkowski (26 lat, 14-4-1) i Jacek „Łamator” Kreft(25 lat, 6-3-0) – pierwszy z nich już pół roku temu walczył o pas FEN wagi lekkiej , drugi na swoją walkę mistrzowską ciężko pracuje. Obaj walczyli ze sobą dwukrotnie, dzieląc się zwycięstwami, więc w trzeciej konfrontacji, na gali FEN 13 Summer Edition, na pewno zrobią wszystko, by w tej bezpośredniej rywalizacji wyjść na prowadzenie.

Drugą część karty głównej otworzy walka K-1,  w której zdobywca Pucharu Europy WAKO w K-1 i Pucharu Europy WAKO w kickboxingu low-kick Marcin Szreder (39 lat, 4-0) zmierzy się ze znacznie młodszym od siebie triumfatorem Pucharu Świata i medalistą mistrzostw Europy Arturem Bizewskim (27 lat, 4-0). Po nich w kolejnym kickbokserskim starciu zobaczymy Arkadiusza Wrzoska (24 lata, 2-3), mistrza Europy i mistrza Polski w muay thai oraz mistrza kraju w wushu, i Kryspina Kalskiego (27 lat, 7-5), zdobywcę Puchar Polski w K-1 i uczestnika prestiżowych turniejów King of Kings World GP.

Tu przed walką wieczoru pojedynek w kategorii ciężkiej stoczą Michał Wlazło (33 lata, 3-2), były mistrz Europy K-1 federacji UPKA oraz wielokrotny mistrz Polski muay thai, który w swoim ostatnim występie na gali RXF 21 w Bukareszcie zdemolował ważącego 160 kg rumuńskiego olbrzyma Alexandra Lungu, oraz Marcin Gułaś (31 lat, 6-5-1), dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski w formule ADCC Submission Fighting.

Walka wieczoru to absolutny hit – w klatkoringu MMA spotkają się czołowi polscy zawodnicy wagi piórkowej: Piotr „Płetwal” Hallmann (28 lat, 16-5) z Mighty Bulls Gdynia, który jeszcze niedawno walczył w UFC i stara się o powrót do oktagonu amerykańskiej federacji, oraz Kamil „Bomba” Łebkowski (28 lat, 14-4), który krok po kroku zbliża się do kontraktu z UFC. Pojedynek tych dwóch znakomitych fighterów to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego MMA w tym roku.

„Mistrzowskimi galami FEN 11 Warsaw Time w Warszawie i FEN 12 Feel The Force we Wrocławiu pod względem sportowym zawiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Kibice Fight Exclusive Night doskonale jednak wiedzą, że nasze poprzednie letnie gale, chociaż organizowane w środku wakacji, stały na równie wysokim poziomie – mówi prezes federacji Paweł Jóźwiak. – Tym razem też nie ma mowy o żadnej taryfie ulgowej – intensywnie pracujemy nad tym, aby gala FEN 13 Summer Edition gwarantowała wielkie emocje i niezapomniane widowisko”.

Warto o tym przekonać się na żywo, oglądając galę z trybun Gdynia Arena. Bilety na FEN 13 Summer Edition można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Informacja prasowa

One thought on “Wielkie emocje i wielkie nazwiska na gali FEN 13 Summer Edition

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *