Wielki sukces Conora McGregora i jego alkoholowego biznesu

Conor McGregor Instagram

Według raportu przedstawionego przez Irish Times, Proper No. Twelve, irlandzka whiskey, wprowadzona niedawno na rynek przez byłego mistrza wagi lekkiej i piórkowej UFC Conora McGregora, stała się już ogromnym sukcesem biznesowym.

Zgodnie z tym raportem, Proper No. Twelve „sprzedało sześciomiesięczny przydział w ciągu pierwszych 10 dni, oraz rozesłało około 200 000 dziewięciolitrowych skrzynek od czasu uruchomienia sprzedaży.”

Jak wskazuje Aaron Bronsteter z TSN, odpowiada to dziesiątkom milionów sprzedanych produktów – pod warunkiem, że podane liczby są dokładne.

„W tym artykule stwierdza się, że Proper Twelve sprzedało około 200 000 skrzynek (12 750 ml butelek) od momentu wprowadzenia na rynek. Jest to wartość około 35-40 milionów dolarów, jeśli cena hurtowa wynosi 15-18 dolarów za butelkę.”

Jeżeli podane liczby są prawidłowe, Proper No. Twelve nadal nie może się równać z jedną z najpopularniejszych na świecie irlandzkich whisky Jameson należącej do firmy Pernod Ricard, którą to whiskey publicznie wyśmiewał Conor McGregor.

Mimo to, niezaprzeczalnie wyniki sprzedaży trunku i pieniądze z tego biznesu są imponujące, podobnie jak to, że McGregor osiągnął taki sukces w tak młodym wieku. Ponadto, Irish Times donosi, że Proper No. Twelve faktycznie spowodowało spadek sprzedaży Jamesona.

„Jameson, który doprowadził do renesansu irlandzkiej whiskey, obserwuje spowolnienie wzrostu w USA, a analitycy przypisują je częściowo wprowadzeniu w zeszłym roku marki Conor McGregor’s Proper No. Twelve.”

Na te wiadomości zareagował również sam Conor McGregor:

„Czy były jakieś wątpliwości co do tego, że zamienię Whiskey w milionowy interes? Zmieniłem „ludzkie walki kogutów” na 4.2. Zamierzam wznieść toast w ten piękny czwartek za ten niesamowity news. Sláinte dla jedynej prawdziwej irlandzkiej whiskey jaka nam pozostała, @ProperWhiskey! Własność Irlandii na zawsze. Dziękuję wszystkim. Cała przyjemność po mojej stronie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *