Wielki rewanż Paige VanZant vs Rachael Ostovich w walce na gołe pięści!

Paige VanZant i Rachael Ostovich to fighterki doskonale znane fanom sportów walki. Obie zmierzyły się ze sobą dwa lata temu w świetnym pojedynku na gali UFC, a już w najbliższy weekend znów staną twarzą w twarz, tym razem w walce… na gołe pięści!

Obie Amerykanki to doświadczone zawodniczki, które z niejednego pieca chleb jadły. VanZant zadebiutowała w ringu w 2012 roku, a już dwa lata później miała za sobą premierową, wygraną walkę w UFC. Dla organizacji tej stoczyła w sumie dziewięć pojedynków, ostatni niemal równo rok temu, w którym nie sprostała Amandzie Ribas. Po walce tej VanZant podjęła szokującą dla wielu decyzję, postanowiła rozstać się z UFC i poszukać szczęścia w innej organizacji. Amerykanka skarżyła się na zbyt niskie startowe za udział w galach, ale też relatywnie niewielkie pieniądze, jakie otrzymywała nawet za zwycięskie pojedynki.

VanZant postanowiła zawiesić rękawice MMA na kołku i spróbowała swoich sił w pojedynkach na gołe pięści. W lutym tego roku zadebiutowała w tej formule podczas gali BKFC: Knuckle Mania i choć pozostawiła po sobie bardzo dobrze wrażenie, przegrała jednogłośną decyzją sędziów (każdy z arbitrów orzekł 46:49) z Britain Hart. VanZant nie zraziła się jednak porażką i już w najbliższy weekend ponownie wystąpi w okrągłym ringu, tym razem stając w szranki z Rachael Ostovich, rywalką, z którą zmierzyła się już w „poprzednim sportowym życiu”, w UFC. Obie zawodniczki rywalizowały w styczniu 2019 roku, a VanZant wygrała tamto starcie przez poddanie rywalki w drugiej rundzie. 

Dla Ostovich była to przedostatnia walka w karierze, po niej zmierzyła się jeszcze na gali UFC Fight Night z Giną Mazany i również musiała uznać jej wyższość. Po kolejnym niepowodzeniu postanowiła spróbować swoich sił w walkach na gołe pięści i tu znów los skrzyżował ją z dawną rywalką. Czy tym razem Ostovich będzie górą? Czy znów lepsza okaże się VanZant? Odpowiedzi na te pytania tylko w Fightklubie. Gala BKFC 19 premierowo już w najbliższą sobotę 24 lipca o godz. 9.00.

VanZant vs Ostovich to niejedyna walka kobiet na najbliższej gali Bare Knuckle Fighting Championship. W sumie w show na Florydzie zaplanowano aż trzy pojedynki pań, w tym konfrontację z udziałem Britain Hart, która w debiutanckiej walce VanZant pokazała jej, że walki na gołe pięści to nie to samo co MMA. Tym razem Hart zmierzy się z Jenny Clausius i również będzie faworytką tego pojedynku. Ostatnią kobiecą walką podczas BKFC 19 będzie starcie Taylor Jenkins vs Cassie Robb, poza walkami pań na fanów czeka jednak również kilka wybornie zapowiadających się pojedynków mężczyzn. Przed nami wyborne show z walkami na najwyższym poziomie! 

Bare Knuckle Fighting Championship 19 premierowo w sobotę 24 lipca od 9:00 w Fightklubie!

Fight Card gali BKFC 19:
Paige VanZant vs Rachael Ostovich
Britain Hart vs Jenny Clausius
Arnold Adams vs Mick Terrill
Taylor Jenkins vs Cassie Robb
Jared Warren vs Zion Tomlinson
Geane Herrera vs Abdiel Velazquez
J. Porter vs Austin Sprinz
Evil Hero vs Dakota Olave
DK Moneyy vs Nick Ireland

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *